Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Boost converterrel kapcsolatba...

Boost converterrel kapcsolatban az lenne a kérd*sem, hogy a frekvencia megváltoztatasa min változtat?

Figyelt kérdés

Itt az alap rajza.

Ez a szerkezet amúgy egyen áram növelésére való.

Kép: [link]


A kérdésem, hogy ha a kapcsoló helyére egy tranzisztort teszek, amit egy NE555 ic-vel kapcsolatok, akkor lesz valami változás ha 10, illetve ha 50 kHz-en kapcsolgat?


Azt tudom, hogy nagyobb frekvenciánál kisebb tekercs és kondi kell, de most nem ez érdekel.


Megépítem mondjuk a szerkezetet. Ha minden marad ugyan az csak egy kapcsolóval át tudom állítani a frekvenciát, akkor jobb lesz mondjuk a hatásfoka? Vagy esetleg nagyobb lesz a kimeneti feszültsége?


(Természetesen tételezzük fel, hogy a kondi sem robban szét, a tranzisztor is jól van hűtve...)



2023. márc. 11. 12:19
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Várjál, mindjárt megépítem helyetted:


10 kHz:


[link]


50 kHz:


[link]


Ezúton is köszönöm, hogy a GYK tiltja a rövid (tiny) URL alkalmazását, emiatt ilyen ronda lett a beírásom.

2023. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:
79%

Próbáld ki pl. ezzel a szimulációval:

[link]

2023. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:
Megelőztek...
2023. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ohh. Nagyon jó ez a program. Köszönöm szépen.
2023. márc. 11. 14:26
 5/6 A kérdező kommentje:

Hadd kérdezzem már meg, hogy ez így miért nem működik?


[link]


Iletve, hogy, hogy lehet AC voltmérőt berakni?


Az volt itt hirtelen az elképzelésem, hogy egy 4 V-os Li-ion akku veszültségét megsokszorozom.

Mi ezzel a baj?

2023. márc. 11. 15:13
 6/6 Szirty ***** válasza:

Működik, csak nem rms-t mérsz és szerintem nagyon kicsi a beállított time step, valamint fordítva van beállítva a trafó áttétele (ratio).


Másrészt ha ilyet akarsz csinálni ahhoz nem elég egy "szaggatás+trafó", szabályozott (visszacsatolt) megoldás kell.

2023. márc. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!