Van egy Hi-Fi-m, ha arra nagyobb/jobb hangfalakat kötök, akkor jobb lesz a hangja?

Figyelt kérdés
Tegyük fel más kialakítású doboz, nagyobb mélynyomó, stb. Jelenlegi is fadobozos, kétutas, de eléggé gyengén szól, rá kell segíteni EQ-val, hogy türhető legyen. 40W-os(darabonként 20 eattosak), ée 6ohm-osak a hangfalak.
2023. márc. 14. 12:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

én azért nem írnám le.. pont a napokban kisérleteztem mert fiam akart egy erősítőt csinálni. Elég hitvány lett, de egy kis wharfedale hangfallal próbálta..

Kíváncsiságból, kipróbálta az én dolgozószobai "multimedia" hangfalaimmal ami egy pár q acousitcs 3050i.

Meglepő a javulás.. Szóval igen, a hitványból a hangfal se tud csodát csinálni, ellenben ha vesz egy jobb hangfalat, érezni fogja a javulást. Ha utána lesz pénze vesz egy használt erősítőt 30e ft körül akkor igen kellemes lesz az eredmény..

2023. márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ohh, azt hittem valami értelmes, igazi HiFi-ről van szó.
2023. márc. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Nyilván javulni fog egy jobb hangfallal, viszont akkor így kétszer fizettél a hangrendszeredért.

Ahol EQ -val kell rásegíteni, ott elég kompromisszumos a rendszer. Lehet, hogy az erősítő is problémás mert pl. elektronikailag hozzá eq -zták a rossz hangsugárzóhoz. Egy jobb hangfalon pont ezen hibái jonnénak ki, szó szerint ordítóan.

Szerintem vegyél eleve olyan hangrendszert, amit nem kell annyi pénzért tuningolni, amit meg se ér.

Off:

Én épp most alakítom át a hangfalam hangváltóját, és hozzászintezem a magasat 10 évvel az építés után. Egy ilyen apróság még megéri, de az eszköz, amit körülírtál, megérett a csipketerítőre.

On:

Nem a sznobizmus beszél belőlem, mindennek megvan a helye, és a kategóriája, de a Trabanthoz hiába veszel Ferrari motort, az csak egy jó drágán elbarmolt Trabant lesz.

Amilyen hangrendszert nem tudsz élvezettel hallgatni hangszínszabályzó, loudness, EQ, stb. nélkül, azt messze kerüld el.

Én most egy 13 cm -es H2000 hangszórókkal szerelt hangfalat hallgatok egy szintén épített LM1875 erősítővel, tehát nem egy High-End sznob vagyok.

Az egész hangsugárzó szerintem nem került 30000 Ft -ba, és nincs bántó hangja. Nem kell EQ, van basszus is, rapzenével elég komolyan meg is jön a mély. 40 Hz nél kezd csak esni a frekimenete, 30 nál már semmi....

1 szó, mint 100: Nem kell horror cuccokat venni élvezetes zenéhez. Ha nem vagy komolyabb zenehallgató, úgyis csak a pénzedet égetnéd egy drága cuccal. Van viszont egy minimum, ami alá nem érdemes menni.

Az én épített erősítőmben nincs is hangszínszabályzó. Aminek így nem jó a hangja, azt nincs is értelme erőltetni.

Bocs, ha csapongó voltam

2023. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!