Mit tehetek, ha hamis JBL Flip 5-öt kaptam az AliExpressen keresztül?

Figyelt kérdés

A hirdető oldalán eredetiként tüntették fel a terméket, és a képek is ezt sugallták. ("New Original JBL Flip 5 Bluetooth Speaker Subwoofer IPX7 Waterproof Outdoor Wireless Speakers Portable Stereo Bass Mini Speaker").


Megrendeltem, viszont már a kiszállítás közben levették a terméket az oldalról ("Sorry, the page you requested can not be found"), csak a vásárlási előzményeimben maradt meg. És ma kézhez kaptam a hamisítványt.

(Kb. olyat, amit ebben a videóban bemutatnak:

https://www.youtube.com/watch?v=rxlOPWVHhJw&t=341s )


Az AliExpress felületén elindítottam egy refund request-et, amiről annyit tudok, hogy várakozik az eladó válaszára. Nem tudom, milyen szabályok kötik az eladókat, de ha csak úgy következmények nélkül felszívódhatnak, akkor gondolom megtették.


Van bármi esélye, hogy viszontlátom a pénzemet? Milyen lépéseket tehetnék ennek érdekében?


Előre is köszönöm a választ.



2023. márc. 20. 15:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%
Harmad ár, harmad minőség... Szerintem egész korrekt.
2023. márc. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
#11 Akkor lenne korrekt, ha harmad minőséget hirdettek volna. Itt megtévesztés volt a szándék.
2023. márc. 23. 23:17
 13/21 anonim ***** válasza:
60%

Jó lenne látni a termék oldalát. Fogadok beleírták hogy nem azt árulják amit te gondoltál. Lehet hogy a legallján nagyon apró fehér betüvel, de benne volt. Innentől kezdve nem nagyon szólhatsz egy szót sem. Ha elolvastad volna a leírást rendesen, akkor tudtad volna mit veszel.

A saját kapzsiságod áldozata lettél.

Harmadáron eredeti cuccot feltételezni elég nagy marhaság. Figyelned kellett volna!

Próbáld visszaszerezni a pénzt - bár nem túl nagy összegről beszélünk, egyszerűbb hagyni. Ha a cucc amúgy működik, akkor meg használd. Vagy próbáld eladni.

Aztán legközelebb meg figyelj oda mit veszel meg.

2023. márc. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Morzsi007 ***** válasza:
57%
Én is láttam már telefont Alin olyan névvel, hogy Galaxy S21. Egyből azt hittem, hogy Samsung Galaxy S21, mert úgy is nézett ki, de jóval olcsóbb volt. Viszont ez nem Samsung, hanem valami kínai gagyi Galaxy márkával. Vagyis ez így nem átverés. Te nem így jártál ugye?
2023. márc. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#13


Elég tuskón szóltál, jobb lett volna, ha csendben maradsz. Ugyanúgy, ahogy azt feltételezed, hogy nem böngésztem át alaposan a termék oldalát, feltételezhetnéd annak ellenkezőjét is.


Valamint amikor bemész az Aldiba, és megveszed az akciós joghurtot vagy zsömlét, akkor nem azt gondolod, hogy mást raknak bele, mint a szokásos áruba, vagy hogy gyengébb a minőség. És nincs is úgy. Sokszor a márka népszerűsítéséért vannak akciók, Black Friday és hasonlók. Az élelmes ember sok pénzt meg tud spórólni a hétköznapokban, és ezt lehet kapzsiságnak nevezni, ha te így definiálod, de számomra távolról sem az.

2023. márc. 27. 10:49
 16/21 anonim ***** válasza:

Azért az aldit és az alit ne hasonlítsuk már össze!!

Az aldiban meg tudod nézni, fogni, szagolni a terméket és ha gondod van vele, akkor kb fél percen belül találsz egy ott dolgozót aki segít a problémádon.

Ezzel szemben te a világ másik feléről egy vadidegentől rendeltél valamit egy olyan oldalon amiről köztudott, hogy óvatosan kell kezelni az ott szereplő információkat.

Hülye voltál, beszívtad és mi vagyunk a hibásak? 😂

2023. márc. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#16 Az analógiám rossz oldalát ragadtad meg, nem a termék kézbenfoghatóságára vonatkozott, hanem pusztán egy leárazás értelmére hoztam egy egyszerű, hétköznapi példát. Ha házhoz rendelném az akciós zsömlém egy megbízhatónak látszó üzletből, akkor a rendeléskor nem arra számítanék, hogy egy penészes szutykot hoznak ki. Itt az az érdekesebb kérdés, hogy mik azok a körülmények, amiknél már megadja a bizalmat az ember az eladónak. Hülye nem voltam, legfeljebb naiv, nem hibáztattam senkit, te is tuskón viselkedsz.


#14

Még a termék dobozán is az eredeti "JBL® by HARMAN" logó volt, amikor megkaptam. Mikor rendeltem, nem emlékszem, hogy a termék oldalán lett volna gyanús jele, hogy ez egy kamumárka. De sajnos ezt már nem tudom felülvizsgálni, és tanulságot levonni, mert törölték a terméket :/


#13

Ez volt az első, hogy hamis áruba botlottam, és abban igazad van, hogy ennél az árnál kettőzött figyelemmel kellett volna nekimennem, hogy egy cseppnyi bizonytalanságom se legyen utólag, hogy volt-e bármi furcsa/intő jel az oldalon.

2023. márc. 27. 11:30
 18/21 A kérdező kommentje:
Az új fejlemény, hogy a honlapon elfogadták a full refund igénylést, és visszaküldtem a csomagot (megérkezéskor fizetik ki). Elvileg a szállítási költséget is állni fogják.
2023. márc. 27. 11:44
 19/21 Morzsi007 ***** válasza:
Mivel küldted vissza? Milyen céggel?
2023. márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Pedig lehet, hogy elkövettél egy hibát: olyan árut rendeltél, ami alatt nem nagyon volt vásárlói visszajelzés.

Aliexpressen állítólag ilyenekkel lehet ráfázni.

Nekem soha nem volt gondom, mindig megnézem a véleményeket.

Igaz, hogy vettem már olyat is, ahol nulla beírás volt, de ott szándékosan vállaltam a kockázatot, eladó dolgait is átnéztem, megbízható üzletnek tűnt, így nem is jártam rosszul.

2023. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!