Mi van akkor ha egy reflex mélyládába teszek passziv membránt is?

Figyelt kérdés
Mélyebbre megy?
2023. márc. 27. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem teljesen világos mit akarsz, alapjában véve a passív membrán reflexként viselkedik, csak annak minden előnyével. A passzív membránt hangolni kell nem működik ( nagyon nem ) hasraütés szerűen. Azért kiváncsivá tesz, egy alapból reflex portos mélyládát hogy alakítasz át ilyesmivé. A bevett szokás pl 8" mélynyomó mellé vele megegyezző vagy egy számmal nagyobb pl 10" passzív megoldás a jellemző. De láttam már olyat is, hogy 5,25" mélynyomó mellett 8" volt a passzív membrán. [link] többnyire segít.
2023. márc. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor leirom mi az elképzelés.


Egy forgalmazó ugyanazt a hsz tipust (30 cm papir pille, gumi perem) 2 féle reflex ládával értékesit.

Az egyik 35 literes a másik 50 literes reflex.

A helyszűke miatt a kicsit venném, de mi lenne ha abba a kissebb ládába egy vagy két passziv membránt is tennék? Elvileg zárt ládában egy passziv membrán növeli a virtuális térfogatot mivel a légrugó engedékenyebb lesz. De ugyanez reflexnél is igaz? Tehát virtuálisan nőne a térfogata a ládának és nem kopogna annyira?

2023. márc. 28. 09:50
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom ezt igy elméletbe nagyon nehéz megjósolni.
2023. márc. 28. 09:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Fura a 35 liter nem zárt verziója amúgy ? Többnyire ez szokott lenni 12" -nál mondjuk az alsó határ zárt megoldásra. 50 liter reflex az teljesen optimális. Dali féle suboknál láttam olyan megoldást is hogy 2db passzív membrán és alul parketta felé sugároz az aktív meghajtó. Hasonló itt is lehetséges lenne mármit ha a láda engedi.
2023. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Küldök linket privátba.
2023. márc. 28. 12:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!