Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ilyen rossz minőségűek a...

Ilyen rossz minőségűek a Philips márkás elektronikák?

Figyelt kérdés

Sok fórumon olvasom hogy a Philips márkák nem jók és nem éri megjavíttatni.

YouTube-on kommentekbe olvastam ezeket:

Anno a gyerekeknek elromlott a Philips walkman-ja. Egy pillanat alatt rájöttem mi a baj oka, elszakadt az ékszíj, ami egy kis gumikarika. Elvittem a szervízbe. Kiállitottak egy cserére jogosító papírt és bedobták egy szemetesbe a készüléket. Mondom nekik, ez egy filléres alkatrésszel javítható. Mi az ilyeneket nem szereljük, újat kell venni. De hát a.. Semmi dehát. Ez egy hulladék, mi ezeket nem javítjuk.

Üdv! Én boomboxokat és kazettás magnókat gyüjtök.Felújítok,javítok... Tapasztalataim alapján a Philips márkajelzéssel megáldott mocskokat messze elkerülöm már. A karosszériájuk ugyan szép,de műszaki tartalom semmire sem jó,kazetta mechanika műanyag,porladós anyagokkal,fogaskerekekkel megspékelve.Kapcsolók kialakítása túl van gondolva,persze műanyag vacakokkal szintén. Van pár szép állapotú Philips készülékem,rádiójuk működik agyan,de kazettát soha nem fognak lejátszani,mert nincs fogaskerék.Elporladt mindben.Videóm is van,deckem is,de mind szar.Annyit nem ér ez a márka,mint a szervízbe való szállítás költsége.

https://www.youtube.com/watch?v=OV1PNT3jV3Y


Nekem van egy asztali DVD DVDR3480 felvevőm 5-6 évente kell javíttassam ugyan azzal a hibával másodszor volt már, de valószínűleg megint kellene de már más hibája is van üresnek írja néha a lemezt.

Philips VR550 videómagnóm is van ami már négyszer volt csináltatva.

Van még egy Philips MCM 166/12 Micro hifim eddig ez bírja a legjobban kétszer volt szervizben egyszer szerintem miattam ment el a hangja mert régebben nagyon hangosan hallgattam jack kimenetről házimozival a zenéket másodszor meg a gombjai néha kontak hibás újra előjött.

Van egy LG monitorom háromszor volt már javítva ugyan azzal a hibával 6 évente.


Amazonon is elég csúnyákat írnak a Philips típusaimról meg a márkáról is, PC-ben lévő LG DVD íróknak meg sose volt bajuk.


Nem tudom miért jártam így velük miért nem bírnak ki 8-10 évet minimum, Genius hangszettnek még sose volt baja se egérnek, de egy 2 éves Acer monitor már meg adta magát és azt mondta a szerviz nem javítható.



2023. ápr. 7. 02:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem a Philips tehet, hogy a szervizes egy f@52.


Nekem sosem volt gondom a Philips termékekkel, de pl. az LG-vel viszont annál inkább.

2023. ápr. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Az ékszíj, ami egy kis gumikarika az mióta elektronika?
2023. ápr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg hogy gumi, hanem miért kell cserélni 6 évente a gumit és a tápból a kondit?

Ha sokat van használva az a baj ha keveset az a baj.

Kettő szerviz is meg jártak már.

2023. ápr. 7. 12:22
 4/12 anonim ***** válasza:

"Ha sokat van használva az a baj ha keveset az a baj."

A gumi esetében ez pontosan így van.

Ha használod elkopik.

Ha nem használod, akkor pedig állásában megöregszik és vége.

Az anyag ilyen. A gumi. Az autógumi, bicikligumi ugyanúgy megöregszik. Az óvszert nem tudom, azt még nem használtam 6 évig.

A kondi szintén fogyóeszköz. Hűtése jó a gépmek? Lehet az a baj.

2023. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincs benne ventilátor, égett szaga szokott lenni utána nem kapcsol be többet vagy néha halványan világít az óra de akkor se lehet be kapcsolni, a monitor meg mindig tovább tart be kapcsolodnia akár 2 órát kell rá várni.
2023. ápr. 7. 13:58
 6/12 A kérdező kommentje:

Hogyhogy Magyarországon készült?

Még külföldön is így lehet megvenni:

[link]

2023. ápr. 7. 23:34
 7/12 A kérdező kommentje:

Itt elég sokan rosszakat írnak róla:

[link]


Több Philips terméknél pl:

Másik DVD, VHS.

2023. ápr. 8. 16:15
 8/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem feltétlenül lehet általánosítani a szerviztapasztalatokból, mert van egy olyan effekt is, hogy amiből sokat eladnak, abból több kerül szervizbe is, miközben 100-ból 90 készülék szervizt soha nem lát.

Másik dolog, hogy egy márkaszervizt köthetnek a gyártó utasításai is, különben elvehetik tőlük a szerződést.

Tehát lehet olyan, hogy egy olcsóbb szerkezet javítása például eleve tiltott, csak komplett cserélhetik.

Drágább szerkezetben előírás lehet, hogy csak komplett panel cserélhető, azt javítani nem szabad. Ugyanakkor visszakérhetik ellenőrzésre a hibás panelokat is, hogy jogos volt-e a csere.

De ezeket nem tudod, hogy itt pontosan miről volt szó.

2023. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
Szerintem a Philips jó márka. Egyes magyar emberek mindent leszólnak.
2023. ápr. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6 évente szervizelned kell a cuccaid?

Amit ma veszel, az 2 év múlva kuka.

2023. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!