Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LCD tv-t szeretnénk venni,...

LCD tv-t szeretnénk venni, mire kell figyelnünk? Fogyasztás, kimenetelek, mire figyeljünk, képminöség, teljesen laikus vagyok még benne. Mettöl a legjobb a felbontás? Akinek van, segithetne .

Figyelt kérdés
Már sok helyen nézegettem a neten erröl, de hátha akinek van otthon, annak van már tapasztala, rossz véleményeket is kérek, ha van, nem árt tudni arrol sem.
2008. dec. 29. 12:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mire akarod használni. S-video kimenet már alap, h legyen, Scart vagy DVI(VGA) bemenet sem árt főleg ha konzolt akarsz hozzákötni ( Xbox, Playstation).
2008. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb felbontás a full HD vagyis az 1920x1080p. Fogyasztásban nincsenek nagyon eltérő értékek. Legyen rajta HDMI bemenet lehetőleg 1.3-as. A kontraszt minél nagyobb, annál szebb a kép, a válaszidő minél kevesebb legyen.
2008. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, mindenképp ezeket megjegyzem igy megyünk majd még körülnézni, ha valaki tud még valami okosságot ezeken kivül szivesen fogadom.
2008. dec. 29. 13:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A válaszidő 8 ms alatt már majdnem mindegy, nekem van 8ms-os LCD monitorom és még direkt nyúzva sem lehet észrevenni szaggatást meg utánvilágítást. Ennyi minimum kell, mert 16-nál már észre lehet venni. De a TV műsorok 99%-a amúgy sem arról híres, h nagyon gyors mozgások vannak benne ( talán csak a foci meg a jéghokimeccsek ilyenek). Az LCD panel típusa a döntő, attól függ ,h mekkora kontraszt, fényerő, látószöge lesz a TV-nek. Ha főleg szemből nézed és nem ülitek körül akkor az sem fog zavarni ha oldalt már nem látható rendesen.


Ha gondolsz a jövőre akkor (Full) HD Ready típust vegyél, bár a HD adásokra még jó pár évet várni kell

2008. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ hogy mekkora szobába akarod rakni éshogy milyen messziről akarod nézni a tv-det.

én azt tudom mondani hogy pár napja vettem egy hdready lcd televíziót,82 cm-eset, és 2,5 méterről nézzük és pont nem látszanak a szemcsék ha dvd filmet nézünk rajta,úgyhogy ha te is ilyen távról(vagy messzebbről)akarsz nézni ekkora vagy kisebb tv-t,akkor nem kell full hd,mert nem fogja látni a szemed.

ez kb olyan hogy fényképezővel csinálsz egy 4 megapixeles képet meg egy 10 megapixeles képet,monitoron nézve mindkettő egyformának fog tűnni,semmivel sem fogod szebbnek látni a 10 megapixeleset,max ha nagyítgatsz a képen.


de erről van is táblázat hogy mekkora tv-t milyen távról kell nézni hogy klassz legyen.

persze nem hülyeség a full hd,mer hát csúnyább semmiképp sem lesz,sőt full hd-tvkbe még jobb panelokat is raknak általában.


Másik szempont szerintem még hogy ha pc-t vagy laptopot akarsz rácsatlakoztatni,akkor legyen rajta olyan bemenet,mint amilyen a pc-d,laptopod video kimenete.

ilyen megoldáshoz samsungot és lg-t szokták a nagyokok ajánljani.



érdemes hogy legyen benne valami képjavító technológia,ami az analóg képen (tehát ha nem hd,vagy digitális az adásod) sokat javít(samsungnál Dnie-nek hívják)


kontrasztarány:nem tudom mettől jó,az én tvmnek a dinamikus kontrasztja 10000:1 és nem hiszem hogy ennél fényesebb kellene,főleg ha a redöny le van húzva.Nálam pompás.



támogatott szabvány:

ugye tudjuk hogy majd nemsokára az ingyenes hd tartalom szórás mpeg4 kódolásban fog terjedni a levegőben,egyre több ilyen televíziót lehet kapni ami tudja az mpeg4,et.


de nem követsz el halálos bűnt ha a készüléked nem fogja tudni,mert lehet venni ilyen dobozokat hozzá,és gondolom majd az áruk ezeknek meg majd úgyis csökkenni fog.


24p

nem árt ha tudja a 24p lejátszást.

csak azzal az lcd tv-vel lehet bluray-lejátszón filmet nézni amelyik képes 24p-re.amelyik nem,azzal sajnos nem lehet.ilyenkor is lehet trükközni.

neten találhatóak már hd filmek,mkv kiterjesztésben.ha ezeket játszod le a számítogépeden és a tvre kötöd,csodaszép képet kapsz.én próbáltam.szóval ez is lehet megoldás.


lényeg hogy eldöntöd mire és hogy szeretnéd használni a tv-d,és az alapján döntöd el melyiket veszed.



szerintem Lg,Samsung, tv-kkel nem fogsz rosszul járni.

2009. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindenképp köszi a válaszodat, mindig tanul az ember valamit, amugy LG-be gondolkodunk, csak most kevés a kinálat a boltokban, majd pár hét mulva .
2009. jan. 7. 08:21
 7/13 anonim válasza:
60%
Ha rám hallgatsz pont Lg-t és Samsungot nem veszel ez nem minőség Sony vagy Sharp drágább ugyan de hidd el megéri(ezzel foglalkozom)és látom az arányokat melyik meddig bírja:)
2009. jan. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a felvilágositást és egyenlöre nem veszünk, mert rájöttünk azóta mi is hogy inkább várunk, gyüjtünk még hozzá, és jobb minőségüt veszünk, mondjuk én a sonyra voksolnék, de az tényleg sokkal drágább, ja és ha ezzel foglakozol, esetleg tipust is tudsz mondani, árral hogy milyet érdemes venni kb 106 cm átméröjüre gondolok, ja és hogy lehessen dvd-t videot csatlakoztatni, és nem utolsó dolog lenne, ha magyar menüje lenne.

Köszi elöre is ha tudsz segiteni.

2009. jan. 21. 08:00
 9/13 anonim válasza:
100%
Szia, holnap utánna nézek pontos tipusra és hogy melyik miket tud árral együtt.
2009. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi elöre is.
2009. jan. 22. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!