Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A műholdvevő fej, ami DVB-S2...

A műholdvevő fej, ami DVB-S2 szabványal kompatibilis, az kompatibilis DVB-S tunnerel is?

Figyelt kérdés
dekóder, beltéri egység, műhold, LNB,

#antenna #műhold adás
2023. ápr. 28. 23:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Szóval lene vele adás?
2023. ápr. 28. 23:36
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha jól sejtem, nem a fej számít, miután az csak lekeveri a műhold nagyobb frekvenciáját kisebbre és még a frekvenciatartomány sem különbözik.

Lehet, hogy csak a marketing kedvéért írják a kompatibilitást.

Viszont a régi DVB-S box nem HD-kompatibilis, nem fogja tudni dekódolni az új szabványú adást, gondolom (ami konkrétan nem is a tuneren múlik).

Kicsit hasonló lehet a helyzet a földi digitálishoz.

Nem az antennán és nem a tuneren múlik a kompatibilitás, ugyanaz fogta még az analóg műsort is. Az eltérések a tuner után következnek a demodulátorban és a dekóderben.

Viszont én a műholdas vételt annyira nem ismerem, nem foglalkoztam vele, így nem kizárt, hogy valaki beleköthet az írásomba.

2023. ápr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. ápr. 29. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!