YouTube esetében, miként lehet 5.1 hangot csiholni, lehetséges egyáltalán?

Figyelt kérdés
Yamaha 5.1 rádióerősítőnk van, amire HDMI ARC kapcsolaton keresztül kapcsolódik a tv, Yamaha blu ray lejátszó, PS5, Xiaomi tv box s (2nd gen). Mindegyikről szépen szólnak a filmek, játékok, zenék térhangzással, de a YouTube egyikről sem jön megfelelő hanggal. Próbáltam a YouTube-ról több 5.1 tesztet, zenét, filmet, melyek állítólag térhanggal rendelkeznek, de egyik sem 5.1, tulajdonképp csak sztereó, melyet a hifi erősítő próbál térhangzássá alakítani. Valóban nincs 5.1 hangzás a YouTube-on? Amennyiben nincs ilyen, miért nem lehet ezt feltüntetni és tudatosítani a feltöltőkbe, hogy hiába próbálkoznak, nem lesz térhangzású a felpakolt anyag?

2023. jún. 7. 12:15
1 2
 1/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

De van feltöltve, ha letöltöm és fájlként lejátszom, akkor 5.1. Tesztvideók is.

Számítógépen a böngészőn is múlik.

Más esetben az adott alkalmazás fogyatékossága is lehet.

2023. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Most én is megnéztem, és nálam se kapcsol át az erősítő Dolby Digital-ba ha elindítok a TV-n egy youtube-os 5.1-es hangfaltesztet, de amint elindítok egy ilyen filmet, egyből vált. Nálam simán csak optikaival van összekötve a TV és egy Yamaha RXV495RDS erősítő. Gyanítom, hogy a digitális hangba bele van kódolva egy jogdíjas jel, amit érzékelnek az erősítőink, és átkapcsolnak Dolby 5.1-re, vagy DTS-be stb, a youtuberek persze ezt nem fogják megvenni, de lehet, hogy számítógépen az ő variációjuk így is működik.
2023. jún. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Asszem ac3 bypass kéne, de azt a böngészőnek is tudnia kell. Lehet, hogy van addon rá. Chrome-nak gondolom tudnia kéne, bár nem az első google termék lenne, ami saját magával se teljesen kompatibilis.
2023. jún. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
A Youtube-on található 5.1-es és 7.1-es térhangzások szoftveresek, amit két hangszórós fejhallgatóval térben lehet hallani. Rendes 5.1-es vagy 7.1-es hangrendszeren csak két hangszóró fog szólni.
2023. jún. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
50%

Nyilván nem minden anyag 5.1, de ha valaki komolyan azt képzeli, nincsenek fent valódi 5.1 anyagok, nem értett meg semmit. Csak egy példa:

https://www.youtube.com/results?search_query=5.1+surround+so..

Valaki a saját rendszereden tapasztal valamit és abból kikombinál valami butaságot, ez vicc...

Töltsd le a videót, vizsgáld meg a benne található csatornákat, játszd le normális lejátszóval!

Utána lehet vicceskedni...

2023. jún. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

1# Kipróbáltam, letöltve sincs változás. Leszedtem teszteket különböző videó és zenei fájlokban, de egyik sem lett 5.1 hangzás. Elsők szólnak elől, a center is, majd a basszus jel a centeren, halkan, a mélyláda meg sem nyikkan, a hátsó jelek pedig az elülső hangfalakon szólnak.


Mivel, miként töltöd le?

Ha YouTube-ról töltök, akkor főként a By Click Downloader programot használom (teljes verzió).

2023. jún. 8. 11:00
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem számítógépes lejátszásról kérdeztem, úgy látom, van aki így értette. LG OLED TV, PlayStation 5, Yamaha blu ray lejátszó és Xiaomi tv box s (2nd gen) saját YouTube elérhetőségéről próbálnám. (utóbbi eszköz androidos appal üzemel) Egyik sem netes böngészőből futtatja a YouTube-ot!


(mellesleg, a számítógépemhez csak 2.1 hangrendszer van, így ott nem aktuális ez a kérdés)

2023. jún. 8. 11:07
 8/14 anonim ***** válasza:
chromeba regen elvileg meglehetett csinalni valahogy de szerintem nincs ertelme szorakozni vele bizd ra az erositore es kesz
2023. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2023. jún. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam így, úgy, de nem jön össze. Nem próbálkozom tovább. Ez van.
2023. jún. 9. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!