Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit jelent a hangszóróknal is...

Mit jelent a hangszóróknal is az OHM, 4 Ohm 8 Ohm ? Egyik vastagabb vezezékkel van tekerve vagy hogy?

Figyelt kérdés

2023. jún. 13. 11:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
51%

"Szervizmérnök úr" - tartsd meg magadnak a "zagyava" teóriáidat, és ne vezesd félre a kérdezőt.


A dinamikus hangszóró tekercse csak minimálisan induktív, és az öninduktivitása semennyire sem vesz részt a teljesítményátviteli folyamatban - akárcsak egy légrés nélküli hálózati transzformátornál.

2023. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%
Tehát nem tanultad (nem akartál hazudni) Hanta Jani.
2023. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
71%

Úgy döntöttem (15:14), hogy "Szervizmérnök úr" személyeskedő hozzászólásait ignorálom a továbbiakban.


A szervizszolgáltatásaira nem tartok igényt, mert számomra evidens, hogy hiányos úgy a tudása - ahogy a jelleme is - tehát számomra szinten aluli cselekedetnek számít vitába szállni vele.

2023. jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

11-13:

Nem te voltál évekkel ezelőtt az a troll, amelyik bemagyarázta az én szavaimba, hogy nem hallottam még az izzók hidegellenállásáról, vagy valami ilyesmi?

Közben én kihagytam pár évet, mert meguntam a trollokat, de te azóta is itt tolod a kényszeres dolgaid?

2023. jún. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

16:22


Te maragyal csendbe, te semmit nemsegítesz, csak pampogsz itt allandóan,

2023. jún. 13. 16:47
 16/32 Szervizmérnök úr ***** válasza:
25%

Sajnos ez a szint, amikor 8. válaszomban leírtam pár alapvető dolgot az elektrotechnikából és bár lehetne, vagy szándékoztam is tovább mélyíteni a témát, de bele kell gondolni, hogy érdemes ilyen emberek részére tudást megosztani?

Gyakori Kérdések, Magyarország legalja.

2023. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Zzzoli ***** válasza:
A szervizmérnök sok esetben tisztán lát, ne akaszkodjatok össze vele, látszik hogy nem buta, illetve ott van az évek és a rutin összefüggése! :-)
2023. jún. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 18042 ***** válasza:
0%

9

„A hatásostól eltérő áramfelvételt okozó induktivitása parazitának számít. A hasznos munkaáramnak hatásosnak - tehát ohmos jellegűnek - kell lennie!”

A lengőtekercsen átfolyó áram hozza létre a mágneses teret, ami a membrán kitérítéséhez szükséges. Ez a mágneses tér akkor is létrejönne, ha a tekercs egyenáramú ellenállása nulla lenne. A tekercs egyenáramú ellenállása csak a veszteséget növeli.

11

„A dinamikus hangszóró tekercse csak minimálisan induktív, és az öninduktivitása semennyire sem vesz részt a teljesítményátviteli folyamatban”

Akkor mi vesz részt a teljesítményátvitelben? A tekercs egyenáramú ellenállása, amin átfolyó áram csak hőt termel? Akkor miért nem olyan tekercset alkalmaznak, amelynek az induktivitása nulla? Talán azért, mert nulla induktivitású tekercs nem hoz létre mágneses teret, ha nincs mágneses tér, akkor nincs, ami megmozdítsa a membránt. A transzformátornál is, a tekercsek ellenállása csak veszteséget okoz.

Mielőtt tudományosnak tűnő eszetlen baromságokat írsz, javaslom tanulmányozd át Liska József: „Váltakozóáramok elmélete” című könyvét.

Szervizmérnök úr:

„Gyakori Kérdések, Magyarország legalja.” Igen, ez valóban így van, én egyszer így fogalmaztam:

Gyakori Kérdések = hülyék gyülekezete, na persze tisztelet a kivételnek.

És most 9, 11 nyomkodhatod a piros x-et, másra úgy sem vagy képes. Még a felhasználói nevedet sem vállalod, jellemző.

2023. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Szervizmérnök úr ***** válasza:
25%

Mit lehet erre mondani, amikor ugyanez a kérdező feltett egy másik kérdést (piezzo), én pedig kulturáltan tájékoztattam, hogy piezo szimpla z betű, a görög πίεση (nyomás) szó alapján.

A kérdező erre is rosszindulatú hisztivel reagált, végül még töröltette is a hozzászólásom, amiben a GyK embere is megfelelő partnernek bizonyul. Azaz törölt.

Tényleg, mintha a kultúra ellen hisztiznének egyesek, abszurd.

Erre csak azt tudom üzenni, hogy be fog telni a pohár, mert egy dolog, amikor kommentelők butaságaival kell megküzdeni. Megoldja az ember.

De amikor már az oldal embere is igyekszik keresztbe tenni, akkor eljön a pillanat, hogy feladom megint, majd pár évig kerülöm ezt az oldalt, legalább.

Nyugodtan ki lehet listázni a hozzászólásaim, akinek erre jogosultsága van, hogy mennyi tudást és tapasztalatot osztottam meg itt az évek során.

Ha az illetékes valaki úgy gondolja, az én tudásomra itt nincs szükség, csupán azért, hogy neki kevesebb munkája legyen, ám legyen.

Nem tisztességes dolog, de ha ez probléma valakinek, akkor én meg fogom kímélni a Gyakori Kérdések weboldalt, több évtizednyi tudás és tapasztalat megosztásától.

Nyugodtan törölheted ezt is!

Ha nektek fontosabbak a hülyék...

2023. jún. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

5:12


Haggyadmá,,,értettük, haggyad a ...

2023. jún. 14. 18:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!