Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Adott egy samsung smart tv és...

Naiva2 kérdése:

Adott egy samsung smart tv és egy szintén samsung hangprojektor. Tévén nincs optikai kimenet csak hdmi a projektoron pedig csak optikai kimenet van. Hogyan tudom kábelesen összekötni őket? Jelenleg Bluetooth kapcsolat van csak.

Figyelt kérdés

#Samsung hangprojektor #Optikai kábel vs hdmi #Samsung tv optikai kábel
2023. jún. 14. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A két bemenet merőben más.

Az optikai ugye egy digitális audio kimenet/bemenet, míg a hdmi digitális video és audio kimenet/bemenet egyben.

Én nem hallottam még olyat, hogy hdmi-n keresztül lehetne csak audiot használni.


Amennyiben tévedek valaki biztosan kijavít, de szvsz ez csak kabelesen nem fog összejönni.

2023. jún. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nagyon sajnáljuk, hogy a tv típusa titkos.
2023. jún. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Morzsi007 ***** válasza:

Veszel egy HDMI audio extractor-t, így leválasztja a hangot, optikai kábellel már összeköthető ezután.

Ha van esetleg smartbox-od, azon keresztül nézed a műsort, filmeket, azokon szokott lenni Toslink, így közvetlenül összeköthető a hangorojektorral optikai kábellel, viszont, így nem a TV hangja fog megjelenni a soundbaron, hanem a smartbox hangja.

2023. jún. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Samsung QE43Q60BAUXXH QLED Smart LED Televízió

Samsung HW-T420/EN Hangprojektor, 150 W


A magasabb árfekvésű hangprojektorok rendelkeznek HDMI kimenettel, az enyém sajnos nem.

2023. jún. 15. 06:10
 5/5 anonim ***** válasza:

A HDMI2 csatlakozó tartalmazza a hangkimenetet (ARC, azaz audio return channel), és ahogy már írták, egy ilyet csatlakoztatva optikai jelet csinál belőle:

[link]

Itt van némi leírás róla:

[link]

2023. jún. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!