Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy Aiwa F220-as kazettás...

Van egy Aiwa F220-as kazettás erősítőm, még sose használtam hogyan kell használni, kell e hozzá külön hifi stb..?(Bocsi, hogy nem értek hozzá). És melyik csatlakozóba kell dugni a hangszórókat?

Figyelt kérdés
Aiwa,F22,erősítő

2023. jún. 23. 01:37
 1/7 anonim válasza:
36%

Jó kis japán erősítők, AKAI, AIWA, HITACHI, TOSHIBA...

A régi szép idők!

2023. jún. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Aiwa F220 nem erősítő csak egy kazetta-lejátszó (deck).

Használata roppant egyszerű: beteszed a kazettát (EJECT nyitja az ajtót), lenyomod a PLAY gombot a lejátszáshoz.

Ezekhez nem hangfalat szokás csatlakoztatni, hanem erősítőt a LINE OUT LEFT / RIGHT csatlakozókra (vonal szintű kimenete van, nem hajt meg egy hangfalat).

Ha nincs erősítőd, két módon kerülheted meg: vagy fülhallgatót használsz (csatlakozó elöl), vagy aktív (erősített) hangfalakat.

2023. jún. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Hú, úgy képzeld el, nekem is volt ilyan, szét kellett szednem atomjaira, mert haverom felhozott egy kazettát, és nem akarta kiadni....

kb 1 hónapon keresztül legóztam vele, mire összeraktam.

Volt egy másik tetű haverom, aki rendszeresen feljárt, és drukkolt, hogy úgyse tudom összerakni, megcsinálni, és röhögött...

Na azért is összerkatam, és jobb lett, mint az ő újonnan vett technics-e.


Ja, ebben nincs erősítő, kell hozzá külön, RCA kábel kell hozzá.


Van rajta dolby b, c, mpx szűrő.


Mintha tegnap lett volna.


Kb 1993-ban volt mindez.

2023. jún. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem biztos, hogy te azt használni fogod, amíg valaki nem javítja meg.

Gumi közlőkerék, gumiszíj állóhelyzetben is tönkre tud menni.

Annak idején nekem is volt ilyen, még újként vettem. Népszerű volt a maga korában, de szervizben is sok példánnyal találkoztunk, miután volt egy típushibája.

Felvételre kapcsolva beragadt a mechanika, két alkatrész bekopása miatt, amit cserélni kellett.

2023. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes, segítőkész válaszaitokat! A gumi ékszíjjakat megnéztem és valóban el vannak öregedve sajnos. De egy ismerősöm ki tudja őket cserélni. Ez után úgy lesz ahogy 2-es írta, erősített hangfalakat vagy egy erősítőt venni fogok hozzá.
2023. jún. 23. 11:15
 6/7 anonim válasza:
Majdnem beleugrottam a hibába, hogy bizony kazettás deckek is voltak, ehhez dukált egy jó kis erősítő, két hangfallal, de rég is volt...
2023. jún. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Siker?
ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!