Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért dőlhet égett műanyag...

Miért dőlhet égett műanyag szag egy 8-10 éves Toshiba televízióból?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 8-10 éves Toshiba 108 cm televízióm (már nincs rá garancia). A tegnapi nap folyamán égett műanyag szag kezdett belőle dőlni, nagyon büdös volt. Semmi nem utalt ezen kívül a meghibásodásra, a kijelző ugyanúgy működött, mint eddig stb. Természetesen azonnal áramtalanítottam.

Mi lehet a gondja? Tudom látatlanban ezt kb. lehetetlen megmondani, de hátha valaki volt hasonló helyzetben. Egyáltalán érdemes lehet szervízbe vinni? Szűkös a büdzsé, így ha jó eséllyel nem tudják javítani vagy nagyon drága a szervíz (még sosem volt semmilyen elektronikai eszközöm szervízben, így tájékozatlan vagyok etéren), inkább beruháznék egy új készülékre.

Köszönöm, ha válaszolsz!



2023. júl. 10. 09:50
 1/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Kifújt elektrolit-kondenzátor is okozhatja, vagy más gond is lehet, de azt jól tetted, hogy kikapcsoltad.

Ilyet legjobb még a szervizben is bekapcsolás nélkül szétszedni, megvizsgálni, ugyanis vannak olyan hülye hibák, hogy mondjuk a következő bekapcsoláskor még további alkatrészek is elszállnak, plusz munka, idő, bosszúság. Vagy nem, de ez soha nem tudható biztosra.

Általában gazdaságosan javítható, érdemes árajánlatot kérni rá, azután majd eldöntöd.

2023. júl. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömnek egy jó 20 éves CRT csinálta ezt, de az elkezdett hangosan búgni és kifakult a kép közben, meg persze az égett szag, de ezen kívül ment. Persze ő nézte volna tovább, ha a lánya nem hív fel engem, hogy ezt csinálja a tévé és mit csináljon, én meg mondom hogy azonnal húzza ki. Lehet hogy egy lakástűztől mentettem meg őket.
2023. júl. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!