Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyiknek lehet most jobb a...

Melyiknek lehet most jobb a hangminősége, 30 éves műsoros kazettának vagy vinyl lemeznek, ha mindkettő kevéssé használt?

Figyelt kérdés

2023. júl. 23. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Műsoros kazettából is, hanglemezből (igen, ez a magyar neve!) is volt anno igénytelen szutyok minőségű és kimagaslóan jó minőségű is.

Mire vagy valójában kíváncsi? Hogy mennyit romlik a két adathordozó minősége 30 évnyi állás után? És milyen szempontok alapján szeretnél objektív véleményt alkotni?

Különösen annak fényében, hogy mindkét analóg hanghordozó sérül, veszít az eredeti minőségéből mind lejátszáskor mind hosszas tároláskor?

2023. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Vennék egy 1991-es albumot, amit be akarok digizni, mert nem lehet máshonnan beszerezni. Magyar, Proton kiadás a kazetta is meg a lemez is. Gondoltam hátha tud valaki valamit mondani a témában, hogy melyikkel járok jobban. Azt hittem egyértelmű.
2023. júl. 23. 21:46
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében tök mindegy melyik veszed meg, ha mindkettő jó állapotú, de a lejátszó eszköz meg gagyi kimenetet ad.


Én mindkettő megvenném, ha annyira kellene az a zene.

2023. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A vinyl alapból is általában jobb minőség mint a kazetta, és az (állás) idő is kevésbé viseli meg.
2023. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarszky lenni nehéz, sorry
2023. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Alapállás szerint a lemez szebben szól, de lehetnek gondok a sercegéssel, ami ellen lehet küzdeni esetleg folyadékos lejátszással.

Nem romlik az állapota elvileg, ha normálisan tárolták. De nem tudhatod, min ment keresztül.

Kazettán a mágnesezettség inkább gyengülhet, ott van a szalagzaj, meg az egész hangzás nagyon más.

2023. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Valószínűleg megveszem mindkettőt, nem nagy összeg, de azért kíváncsi vagyok ki mit mond.


Mi az a folyadékos lejátszás?

2023. júl. 23. 22:01
 8/15 anonim ***** válasza:
Amúgy érdekelne, hogy milyen előadóról lenne szó?
2023. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Volt régen ilyen kis kar, de csak hasonló:

[link]

[link]

Amiben más, hogy nem ecset, hanem egy lapos bársonykorongban végződött, ami lejátszás közben kente a lemezt 70 %-os alkohollal, ha jól rémlik.

Így a tű a folyadékos barázdában siklott, amit rá lehetett csepegtetni a lemezre is, vagy a korongot átitatni,

Voltak ugyan ellenvélemények, nem mindenki pancsolta össze szívesen a lemezeit, főleg egyéb folyadékokkal, amit esetleg forgalmaztak akkoriban, de nekem a karhoz mellékelt folyadékkal, vagy annak pótlásával nem volt gondom. De nem is használtam mindig, amikor ráuntam, hagytam az egészet.

2023. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Aha, érdekes. De ezzel azért valószínűleg én sem fogok foglalkozni.
2023. júl. 23. 22:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!