Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem tudok PS5-ön egyszer...

Miért nem tudok PS5-ön egyszerre játszani és streamelni lefagyás nélkül? Miért ilyen rossz a kapcsolatom online játékokban (magas ping, packet loss) ha az internetem elvileg jó? (DIGI) Régen sose volt problémám.

Figyelt kérdés

Olyan szar az egész, hogy az megmagyarázhatatlan már.

Vadi új modem van 1000-es nettel, lan kábelen csatlakozom! 900mb/s ír a tesztnél és 100mb feltöltést. Mások nem használják a netet rajtam kívűl.

Régen soha nem fordult ilyen elő, teljesen stabil volt.

Ma ha PS5-ön játszom pl Apexben "egész jó" és 30-50 pingem van de amint streamelek a packet loss 0/100, rögtön ledob a szerverről és nem tudok visszacsatlakozni sem.

Előjön a világ összes hibajele ezekre gondolok leginkább: [link]

A lehető legközelebbi szervert választom és nem az ő szerverük a rossz, mert senkinek nincs ilyen problémája vagyis nagyon eseti.


2023. júl. 28. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi ez a vadi új modem? Van benne olyan funkció ami előnyben részesít bizonyos típusú adatkapcsolatot vagy eszközt? Mert nagyon úgy tűnik, hogy a stream eszköz kap elsőbbséget a játékgéppel szemben.
2023. júl. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

PS5-ön van ilyen beépített streamelési lehetőség, nem használok külső eszközt.

Nem tudok ilyen funkcióról.

Vadi új alatt azt értem, hogy a Digivel lecseréltettem a közel 10 évesről egy új 5Ghz Huawei-re.

2023. júl. 29. 09:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Értem szóval egyszerre játszol és streamelsz ugyanazon az eszközön. Hát ez nagyon fogós kérdés, mert akkor ezt az eszköznek magának kellene tudnia szabályozni. Quality of Service-nek (QOS) hívják azt amikor a routerben beállíthatsz eszközöket vagy akár bizonyos forgalomtípusokat és programokat (PCn) amiket előnyben részesít az adatforgalommal kapcsolatban. Általában minél drágább az eszköz annál részletesebben lehet ezt beállítani. Viszont konzolok esetén nem igazán találkoztam olyannal ami ezt ne tudta volna kezelni hiszen a konzol maga képes eldönteni melyik adatforgalom a fontosabb.


Viszont szöget ütött a fejemben, hogy vezeték nélkül használod az eszközt? Meg kellene próbálni vezetékkel hátha gyenge az adóvevője.

2023. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vezetékesen csatlakozik a modemhez a konzol. Wifin keresztül nagyon instabil a játékban.

Konzolon DNS beállítást lehet illetve ajánlották, kipróbáltam a Google publikus szerverét de semmi változás.

Routeren van esetleg valami beállítás?

2023. júl. 29. 12:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy mondtam a QOS lenne az viszont tudom hogy bizonyos routerek ezt elég érdekes fantázianevek alatt futtatják. Én is Digis vagyok, de én a saját routeremet használom amiben van videojátékos támogatás és az például kapásból felfogja, hogy konzolt dugsz rá.
2023. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy saját router megoldást is nyújthat tehát? Te milyet használsz? Gondolkoztam bridge módba teszem de nem tudom milyet vegyek ami jó.
2023. júl. 29. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel mondtad, hogy az előzővel jól működött ezért elég valószínű, hogy a router okozza a problémát, de biztosan nem tudom megmondani sajnos. Én egy TP-Link AX5400at használok, de az túlzás ha csak egy gép van a hálózaton. Jut eszembe nem tudod közvetlenül rákötni a konzolt a netre? Én egy panelben lakom és ott csak az UTP kábel jön közvetlenül befelé, ha beírod a jelszót bármibe akkor közvetlenül router nélkül is rá lehet kötni a netre. Ha úgy is rossz lenne akkor nem a router a gond.
2023. júl. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!