Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményetek az ipad...

Mi a véleményetek az ipad 6.gen-ről?

Figyelt kérdés
Nekem megvan, de nem tudom h lehet e azon egyetemen tanulni, illetve mennyire lehet ciki egy “régi” ipadot használni? Szerintetek ki fognak cikizni hogy ilyenem van? Inkabb jegyzeteljek papirra???

2023. aug. 31. 07:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan használnám, leszarom más mit gondol…
2023. aug. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem fog érdekelni, meg egyébként is, nem rossz az.
2023. aug. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A testvéremnek iPad 6 van, évek óta "nyúzza" és még minden hibátlanul működik, az akkumulátora is jó. Én nemrég vettem egy iPad 9-et (előtte Androidos voltam). Természetesen összehasonlítottuk a kettőt, mit fejlődött a 3 generáció alatt, és azt kell mondanom, az iPad 6 a mai napig messze jobb teljesítményt és felhasználói élményt nyújt, mint sok új Androidos táblagép. Ez volt nálam a váltás egyik fő oka, hogy a testvéremnek nagyon bevált.

A legszembetűnőbb különbség, hogy iPad 6 kijelzője 9.7 colos, a 9-esé 10.2 col, ez kb. 1,25 cm átlóban. Meg a 9-es erősebb előlapi kamerát kapott, a hátlapi viszont kb. ugyanaz. Mindkettőn az iPadOS legfrissebb verziója fut, összehasonlítottuk, és hétköznapi használat során alig érezhető sebesség különbség. Az iPad 6-on kicsivel több idő, mire elindul egy alkalmazás, de nem zavaróan, és minden működik rajta, ami a 9-esen. Böngészés, videózás, közösségi média, jegyzetelés és egyéb hasonló álalános feladatoknál nem érezhető különbség a kettő között. Néhány rendszerigényes játéknál már érezhető, hogy lassabban indul el, de ez is csak néhány másodperccel több és ugyanúgy működik rajta. Tehát gyakorlatilag az iPad 6 is ellátja ugyanazokat a feladatokat, amit a 9-es. Az, hogy a következő iPadOS-t megkapja-e az iPad 6, még kérdéses, de biztonsági frissítések még legalább 2-3 évig lesznek hozzá, így nem kell temetni. Sőt, még sokáig fogja szolgálni azokat, akik ilyen készülékkel rendelkeznek, vagy vesznek használtan.


Szerintem nem ciki régi iPad-et használni, főleg mert egy olyan készülékről beszélünk, ami funkcionálisan minden feladatot el tud látni. Az Apple mellet az a legerősebb érv, hogy évekig ad ki szoftverfrissítést a készülékeihez. Aki új iPad-et vesz, az nem 1-2 évre vásárolja, de ha mégis, több éves készüléket is el tudja jó árban adni, pl. egy szép állapotú iPad 6 alapmodell (32 GB WiFi) 50.000 Ft körül megy, ennyiért pedig szerintem eladni és megvenni is korrekt. Eladni azért, mert így valaki tovább használja a készüléket, illetve ennyivel olcsóbb lesz az új. Megvenni pedig azért, mert még évekig el fogja látni az általános feladatokat, pl. böngészés, emailezés, videó/streaming nézés, zenehallgatás, közösségi média, jegyzetelés.

jan. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!