Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért mentek ki viszonylag...

Miért mentek ki viszonylag hamar a dvd lejátszók a divatból?

Figyelt kérdés

2023. szept. 12. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert kevés adat fér egy dvd lemezre egy 512GB-os pendrivehoz képest. Azt meg bedugod a tv hátuljába és bambára nézheted magar Harry Potter összesből.
2023. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokkal.gyorsabban fejlodott a technika és hamar lehagyta.

Gondolj bele a bakelit lemez...magnókazetta - cd lemez majd mp3 lejatszo es azota kb a telonkon hallgatunk mindent...fejlodesen.

Gyorsul minden.

2023. szept. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Peldaul mert a DVD nem igazan tud nagyfelbontasu kepet. Ha ugy tetszik 480p-ben nezheted a filmet, ehhez kepest mindenfele idiotasagokat talaltak ki hozza mint a regiokod meg 'titkositas'. A TV keszulekek felbontasa hamar meghaladta a DVD kepessegeit. Nekem meg volt DVD lejatszom kb. 3-4 evig (~2007 korul), hat kifejezetten kenyelmetlen egy pendrive-hoz vagy medialejatszohoz, esetleg Plex-kepes TV-hez kepest. A Bluray igazabol mar elterjedni sem tudott mert a streaming minden ilyen hordozot kb. feleslegesse tett.
2023. szept. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nem csak az adattárolási kapacitás volt a probléma.

A Blu-ray disc többet tárol és bár él manapság is, de már közel sincs akkora felhasználói tábora, népszerűsége.

Egyszerűen vannak jobb adattárolási módok, illetve online médiafogyasztások, mások a szokások.

Blu-ray disc nekem ki is maradt. Egyszer még ott tartottam, hogy DVD-re mentettem adatokat, utána azon vettem észre magam, hogy már nem írok lemezt egyáltalán.

Mert egyre több nagykapacitású merevlemezem lett, melyeken minimum két példányban tudtam adatot tárolni (opcionálisan felhő is), így már nem volt olyan fontos az egész.

2023. szept. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is baj, DVD meg CD írás a halálom volt, baszakodás vele
2023. szept. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is több oka van. A 90-es évek közepén jelent meg katódsugárcsöves tévékhez, és akkor elképesztő minőségűnek számított. A nagyobb "lapos" tévéken azért már nem volt olyan jó. Jött a Blu-ray, csak az meg rohadt drága (volt). Végül a streaming nagyrészt megölte mindkettőt. Ezt a kérdést egyébként audio- vagy fotós területen is fel lehetne tenni. A technika fejlődik, a régiek eltűnnek, ilyen egyszerű.
2023. szept. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is van.

1. Megváltoztak a fogyasztói szokások. Manapság már streamingen néz mindenki filmet, nem DVD-n.

2. A DVD (és a Blu-ray is, ami el sem terjedt igazán) nehézkes a streaminggel vagy egy pendrivval összehasonlítva

3. Egyre több számítógépen már nincs optikai meghajtó.

4. Kicsi kapacitás

5. A DVD MPEG2-ben tárol, ami már régesrég meghaladott, elavult codec

2023. szept. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert fogyasztói társadalomban élünk, amihez nem passzol az állandóság. Ha kereshetnek a nagyvállalatok még több pénzt, miért ne tennék? Évről évre nagyobb profit, ha ugyanannyi, mint előző évben, akkor kétségbe vannak esve. A cégek mögött befektetők állnak, akik munka nélkül akarnak pénzt keresni. Ad egy dollárt, kettőt akar visszakapni. Majd ad kettőt és négyet akar visszakapni...

Egy ember naponta legyárt 10 valamit. Majd 11-et kérnek tőle, majd 12-13-14-et... Meddig lehet ezt a számot növelni? Ha a sportfutók rekordidőt futnak, jön egy másik, aki javít a rekordon. Meddig lehet növelni az emberi teljesítőképességet? Határára értünk, akkor jöhetnek a gépek, akik még többet tudnak, még gyorsabban. De meddig lehet növelni a teljesítőképességet?

Mindez, kell nekünk egyáltalán? Szükségünk van minderre? Régen havonta láttunk egy-egy jó filmet moziban, talán tévében is, ami maradandó élmény nyújtott. Éltük az életünket és nem erről szólt. Most pedig a bőség zavarában vagyunk. Közismert tanulmány, hogy a felhasználók többsége tanácstalanul lépked a streamingeken, mert nem tudja, mit nézzen, mit hallgasson. Ezért van már olyan funkció, hogy majd automatikusan ajánl valamit a szolgáltató oldal.

Kenyeret és cirkuszt a népnek! A mai világ tendenciája, dolgozzon a nép, szabadidejében (ami lehetőleg, minél kevesebb legyen), legyen zárt helyen, majd ismét dolgozzon. Modern rabszolgaság! Lánc helyett cirkusz, ami leköti őket. A megkeresett pénzüket visszajuttatják adók és visszafizetések formájában. Azoknál a cégeknél dolgoznak, akik szolgáltatnak nekik, ezekért visszaadják a pénzt, amit a munkáért kaptak. K.rva jó módszer! Van néhány kivételezett, vagyis a felső tízezer, akik nem tesznek semmit, nem dolgoznak, ám luxus körülmények között élnek. Az ő befektetéseikből élő cégek modern rabszolgái a többi ember.

Miért fejlődik rohamtempóban a digitalizálás? Mert újabb és újabb módszereket találnak ki, miként lehet Kenyeret és cirkuszt juttatni a népnek. A legnagyszerűbb, hogy éppen ők, ezek a dolgozó emberek gyártanak le mindent maguknak, hogy még jobban ki legyenek szolgáltatva. Sőt, ők azok, akik mindezt megszervezik, ők, akik mindezt megtanítják az újabb generációknak. A rabszolgák, akik megépítik a karámokat, ahol őket tartják. Megtermelik az ételt, amivel "működnek". Megtervezik és legyártják a láncokat, amely leköti őket. Iskolát építenek, ahol átadják a rabszolgaélet menetét a fiataloknak. Most pedig már ott tartunk, hogy legyártják a robotokat vagyis gépi rabszolgákat, akik 24 órában pihenés nélkül tevékenykednek és irányítják az embereket vagy a többi robotot. (gondolom, halottátok, hogy már vannak cégvezető robotok, androidok is) Így hamarosan eljön a világ, amikor a "népnek" már nem kell Kenyér és cirkusz, hiszen a robotnak csupán energia kell.

2023. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert az emberek lusták, kényelmesek, a cégek számára pedig költséghatékonyabb virtuálisan licenszelni egy-egy filmet, mint lemezeket nyomni.


Amúgy a mai helyzet igazából visszalépést jelet, sok szempontból:


A legtöbb streaming szolgáltató olyan hang/képminőséget biztosít ami sokkal rosszabb, mint egy DVD lemez által biztosított kép/hang minőség.


Nem tudok olyan streaming szolgáltatóról ahol magyar szinkronosan minden létező, korábban DVD-n kiadott filmet meg tudnál nézni.


Folyamatos internet elérés szükséges hozzá, adatkorlát nélkül.


Nem birtoklod többé a fizikai példányt, tulajdonképpen folyamatosan fizetsz a használatáért.


A streaming szolgáltató bármikor kivehet bizonyos filmeket a kínálatból, ezzel gyakorlatilag elveszted a kedvenc filmjeid.

2023. okt. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Nem a streaming az egyetlen alternatíva, a filmeket meg is lehet venni pár helyen, persze nem lemez formájában, bár drágák, és a szinkron sem mindig biztos. Meg ott van még a 4K Blu-ray, ha azon megvan az adott film. Az általad kifogásolt képminőség pedig szerintem semmi esetre sem rosszabb egy mondjuk 576i felbontású DVD-nél, és az előfizetés típusától is függhet.
2023. okt. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!