Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Most költözök új lakásba,...

Most költözök új lakásba, ahol Telekom koax kábel van behúzva és a járólap alatt van vezetve. Én digi előfizető vagyok és tervezek lenni. A Digi fogja tudni használni azt a koax kábelt ami kvázi be van építve a lakásba?

Figyelt kérdés
Budapesti panel lakás, én csak arra gondolok, hogy a kábel mindegy "kié" jelenleg, úgyis a folyosón valami központi elosztó dobozba kötik át egyikből a másikba...de nem vagyok biztos benne
2023. szept. 21. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Digi optikai kábelen szolgáltat, így a bent lévő koax kábel egészen biztos hogy nem lesz jó, függetlenül attól, hogy melyik szolgáltató húzta be eredetileg.
2023. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ahova költözöm nincs gigabites diginet a házban, ez talán még lényeges info. Ahol most lakom ott van, és valóban egy optikai kábel lett behúzva a folyosóról, azt rákötötték a fehér ONT (?) dobozra, és arról van szétdobva az internet, a tv és a telefon. De amíg nem volt itt sem gigabites net, addig közvetlenül a koax kábel volt a lakásba behúzva
2023. szept. 21. 10:00
 3/5 anonim ***** válasza:

És az új címem szolgáltat egyáltalán a Digi?

Régen valóban úgy volt, hogy behúztak egy UTP kábelt, illetve egy koaxot külön a tévének de ezt ha jól tudom már mindenhol lecserélték optikára.

2023. szept. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szolgáltat. Közben beszéltem velük telefonon hogy az ONT dobozt le kell e majd adnom. Azt mondta alapból nem kell, ha maradok náluk, de mivel az új helyen semmi szükségem nem lesz rá (mivel nincs gigabites net) így bekell majd vinnem. Telefonba is azt mondta, hogy a régi telekomos kábel jó lesz nekik, szóval remélem tényleg minden klappolni fog
2023. szept. 21. 10:57
 5/5 anonim ***** válasza:

A DIGI sose épített ki koax hálózatot, maximum megörökölte valami jogelődjétől, vagy az Inviteltől.

Persze ha tényleg koaxon szolgáltat, akkor technikailag jó a Telekom által behúzott is, az már más kérdés, hogy a DIGI-s szerelő hozzáfér-e a Telekomos elosztó dobozhoz, hogy kihúzza ott a kábelt, esetleg bevállalja-e hogy a kötődobozon kívül eső részt levágja.

Mindenesetre ha a DIGI ott tényleg koaxon szolgáltat, lehet jobban jársz a Telekommal.

2023. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!