Miért melegedhet fel a TV túlságosan?

Figyelt kérdés

Nagyszülőmnek van egy Panasonic FHD plazma TV kb 15 éves max. Pár perc használat után egy hőmérő jel jelenik meg, és kiírja, hogy a TV túlmelegedett, és ki fog kapcsolni 1 percen belül, számol vissza. Utána kb 10-15 percig pirosan villog a bekapcsológomb, utána fehéren világít, akkor lehet bekapcsolni. Van benne egy ventilátor, de az csak akkor kapcsol be, ha már kiírta hogy túlmelegedett.

Egyik ismerősöm vagy zárlatra tippelt, vagy porra, vagy a szenzor hibás. Szerintetek?

Képet is tudok csatolni ha kell, 2 nap múlva mert akkor megyek hozzájuk.



2023. szept. 21. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha 15 éves akkor tényleg a por lehet az oka.
2023. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
85%

Amit én ismerek (Panasonic) abban már a bekapcsolás pillanatától forog a ventilátor, sőt amennyiben nem érzékeli a forgást (ez ilyen visszacsatolt ventilátor, mint a számítógépben), le is tilt rögtön.

Zárlatra tippelni komolytalan, mivel akkor már nem is működik. Hőfokérzékelés lehet érdekes. Olyat is lehet csinálni, hogy a hátlapot leveszed, talpára állítod, majd egy szobai ventilátort ráirányítasz.

Így lehetne arra tippelni, hogy voltaképpen nincs baja a TV-nek, csak a hűtéssel van valami gond.

Mindamellett plazmánál nem zárható ki túlmelegedési probléma, egyéb okból is.

2023. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Annak a ventilátornak a hűtés lenne a feladata.Kérdés,bekapcsol e egyáltalán?De a melegedése nem törvényszerű,valami túl melegszik és ezt okozhatja egy már majdnem tönkrement alkatrész vagy egy zárlat.Bár a zárlatot kizárnám mert akkor eleve nem indulna be a tv rendszere.A por is ha sok akkor tud túlmelegedni.Egy kicsi por az nem probléma mert a legjobb zavarszűrő.Legrosszabb esetben megoldás lehet egy plusz ventilátort beépiteni vagy bár ez már sufnituning de a hátlap le és egy ventilátort oda tenni.Ezuzel meg az a baj,hogy a probléma megmarad és érintés védelem nulla.Ehhez látni kellene,hogy meg lehessen állapítani a jelenség okát vagy kiváltóját.
2023. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Úgy értette a zárlatot, hogy egy olyan alkatrész hibás, ami nem befolyásolja a TV működését, de melegszik, így a Tv érzékeli.

Mint említettem, a ventilátor csak akkor kapcsol be, amikor már kiadta a hibát. De akkor is csak pár mp-ig forog aztán kikapcsol teljesen.

Ha nem muszáj, nem szeretnénk lecserélni, mert nagyon szép képe van a korához képest, és hatalmas a képernyője is. Ha ez számít, fél éve volt szerelőnél, mert ha HDMI-t bedugtuk akkor színes csíkos volt a kép, elvileg valami panelt cseréltek amin ezek a csatlakozók vannak.

2023. szept. 21. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Lehet,mondom lehet,hogy nem kompatibilis a HDMI a tévével.Nem biztos,hogy a melegedés ez miatt azonnal jelentkezik.

A zárlatot nem így értettem.Ha valamelyik alkatrész megadta magát az áramkőr kikerüli de a működését befolyásolja mert plusz terhet kap.

A ventilátort működtető " hőmérő " rossz ezért kapcsol későn amikor már a tévé érzékeli a hibát és önmagát védi azzal,hogy kikapcsol.Ez egy okos megoldás a termék össze állitásánál.Nem végzi ki magát teljesen csak a kikapcsolással értésre adja valami hiba van.Én nem nyűstölném tovább a szerencsétlent ha nem szerelővel megnézetném.A hiba oka tovább romlik és már nem lesz képes a tv kikapcsolnia magát.Tehát,a szerelő erősen javasolt.Tudom,elkérnek éa szerelésért egy bizonyos összeget,de abba kell bele gondolni megéri e tovább nyűstölni és ezzel magasabb lesz a javítási költség.

Ez az én véleményem,nem kell rám hallgatni ha nem akar.

2023. szept. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!