Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítő miért kezd el zúgni,...

Erősítő miért kezd el zúgni, zajos lenni, ha a mikrofon bemenetére mikrofont csatlakoztatok?

Figyelt kérdés
Fenton AV100 az erősítő, kettős szigetelésű. Van rajta 2 mikrofon bemenet, de amint rákötök mikrofont, akár kábeleset, akár vezeték nélkülit, ugyanaz az alapzúgás hallható, de ha kihúzom, akkor megszűnik. Mit lehet ezzel kezdeni?

2023. szept. 29. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Árnyékolt-e a kábel és jól van-e beforrasztva rajta az árnyékolás?
2023. szept. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom sajnos, mert a kábeles mikrofon gyári, nem látok bele, de szerintem árnyékolt. A vezeték nélküli vevője meg szintén gyári, nem tudom ott hogy van belül, de elemes ha az számít. Egyébként ha már csak egy sima jacket dugok be, akkor is ugyanaz a probléma.
2023. szept. 29. 23:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
És ha eközben megérinted a burkolatát? Csillapodik a zúgás vagy erősödik?
2023. szept. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
A zúgás az erősítőből, v a hangszóróból jön? Próbáltad levett hangerő szabályozás mellett is? A vízhang effekt (ECHO) nincs feltekerve? Az előző kérdező kérdését is válaszold meg.
2023. szept. 30. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Érintésre semmi nem változik. Levett hangerőnél, levett echo-nál is zúg, gyakorlatilag az alapzaj semmire nem változik,az mindig ugyanolyan. Nem tudom én sem eldönteni ez most valami illesztési probléma, vagy búgófesz,esetleg valami zaj. Alapvetően, ha a mikrofon bemenetbe nincs semmi bedugva, akkor nincs ez a zaj, ahogy bedugod rögtön, mindegy, hogy a mikrofon vagy a vevő be van-e kapcsolva.
2023. szept. 30. 09:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Gyanítom, hogy ha bedugnál egy jacket letestelt melegpontokkal, akkor is ez lenne... Erősítő, konstrukció hibája.
2023. szept. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez így van valóban, most ki lett így is próbálva. Na ez az, én is ettől félek, hogy konstrukció hiba. Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy bukta? Valami szűrővel, vagy mit tudom én? Sajnos erősítőkhöz nem értek nagyon. Esetleg a beépített mikrofon előerősítője nincs jól megoldva. Mindenesetre boltba vissza, aztán kiderül.
2023. szept. 30. 10:03
 8/12 A kérdező kommentje:
Na visszavittem, ott már nagyobb hangfal, stb., jobban kinött a hiba, valahogy az 50Hz megy rá, eladó is csodálkozott, egy újjal ugyanez volt. Mondta, hogy viszi is az összeset a szervízbe,nézzék át. Amúgy én kicseréltettem egy másikra, annak ott zaja nem volt egyáltalán.
2023. szept. 30. 11:33
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
76%
Én ezt nem értem, ezeket nem próbálja ki senki legyártásuk után, v mielőtt bedobozolnák? Nem nagy hibájuk lehet a leírtak alapján de, hogy ezt a gyártó nem vette észre az irdatlan trehányság rájuk nézve. Örülök, hogy végül is megoldódott a problémád még ha bosszankodtál is egy sort előtte.
2023. okt. 2. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezt én sem értem, valószínűleg nem próbálják ki, de megmondom őszintén, hogy kinézetre mutatós, csicsás, de alapból is volt kis alapzaja, plusz a mélyeknél volt apró torzítás, bluetooth-nál kis magasfrekvenciás alapzaj, és ezért nem szólt szépen, már egyszer vittem vissza, hogy nézzék meg, de ott akkor nem volt érezhető, nyilván sokkal jobb hangfalakkal, mint nekem, plusz be/ki kapcsolásnál pattan is egyet mindig. Amúgy ez mitől lehet? Mármint azt nem értettem, hogy alapból a búgás nem volt rajta, inkább csak ez a kisebb torzítások a hirtelen mélyeknél, kis sistergés, de ha a mikrofon bemenetre rákötsz valamit, akkor miért kezd el zúgni? Ezt hogy lehet megoldani? Mondták, hogy leküldik szervízbe és akkor hozzáértők megnézik, de nem akartam már többet vacakolni vele, bár akkor megtudtam volna, hogy javítható-e, de most egy Thunder-re kicseréltettem, annak viszont semmilyen alapzaja nincs, nagyon szépen szól, a mélyeket is hozza rendesen.
2023. okt. 2. 06:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!