Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Aktív mélynyomót hogy tudok...

Mátyás Antal kérdése:

Aktív mélynyomót hogy tudok régebbi típusú házimozi erősítőhöz kötni? Vagy maradjak inkább a Passzív vonalon?

Figyelt kérdés
Van egy Pioneer VSX-325 típusú házimozi erősítőm és szeretnék hozzákötni egy aktív mélynyomót, a probléma ott következik, hogy nincs dedikált RCA kimenetem az erősítőn, csak egy csíptetős csatlakozó sub felirattal,láttam videót, hogy RCA egyik végét elcsípi és beköti úgy az egyikbe, mivel nincs szükség stereora, de inkább szeretnék biztos lenni a dolgomban mielőtt megrendelem és egyből küldhetem is vissza, mert nem tudok mit kezdeni vele.

2023. okt. 5. 22:23
 1/2 Morzsi007 ***** válasza:

Ha jól láttam, ezen van direkt subwoffer hangszóró kimenet. Vagyis passzív ládához tervezve. Mi a baj ezzel, kicsi a teljesítménye?


Vannak olyan aktív sub-ok, amire hangszórókimenetet is lehet kötni, nem csak vonal bemenet van rajta. Ezzel megoldható lenne, hogy az erősítő csiptetős sub kimenetét kötöd az aktív hangfalra.

2023. okt. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A jelenlegivel nem vagyok megelégedve, sok torz zajt is ad az anyaghasználata miatt meg nyilván gyenge is. Az építéssel járó dolgokat akartam kikerülni, meg klipschekkel hajtom és így gyengébb subbal is melegszik viszonylag magas hangerőn és ha önellátó lenne a sub rengeteg tehertől mentesíteném az erősítőm.
2023. okt. 6. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!