Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mindig TV fog működni régi...

Mindig TV fog működni régi típusú képcsöves tévén?

Figyelt kérdés

Nekünk lapos tévén működik egyszerű szoba antennával, elérhető az a néhány csatorna.

De a régi típusú tévéken jól sejtem, hogy nem lesz meg, mert nincs benne digitális dekóder?

Ha szükség van rá, akkor tudtok ajánlani olyat, ami olcsó és működik is?



2023. okt. 12. 11:27
 1/5 A kérdező kommentje:

Nekem ilyen van.

[link]


De jól sejtem, hogy a digitális dekóder elhagyható ha ilyet veszünk?

[link]


Vagy ehhez is kell a dekóder?

2023. okt. 12. 11:31
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi ilyesmiről nincs szó, ezek csak antennák ("A digitális antenna kompatibilis mindenféle TV konverter dobozzal, és digitális televízióval."). Tehát igen, szükség van egy dekóderre. Konkrét modellt nem tudok javasolni, vannak ezzel foglalkozó üzletek, webáruházak, stb. Az alapcsatornákhoz bármelyik kb. 10 évnél újabb modell megfelel, csak a prémiumcsatornákhoz kell CI+ modul támogatás, ha jól tudom, de itt el tudod olvasni:

[link]

2023. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A második linkben egy antenna van, kell hozzá a dekóder. Ha a TV-ben nincs dekóder (a képcsövesekben általában nincs), akkor dekóderrel csatlakoztatva lehet rajta fogni a MinDig TV-t.
2023. okt. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mindig TV fog működni régi típusú képcsöves tévén?"

Nem, a régi típusú képcsöves TV-k nem képesek digitális vételre.


"Nekünk lapos tévén működik egyszerű szoba antennával"

1. A lapos TV feltételezhetően tartalmaz digitális tunert

2. Azért működik szimpla szobaantennával, mert közel laktok az adótoronyhoz.


"De a régi típusú tévéken jól sejtem, hogy nem lesz meg, mert nincs benne digitális dekóder?"

Így van.


"De jól sejtem, hogy a digitális dekóder elhagyható ha ilyet veszünk? Vagy ehhez is kell a dekóder?"

Ez csak egy erősítős antenna, "dekóder" nincs benne.


"Ha szükség van rá, akkor tudtok ajánlani olyat, ami olcsó és működik is?"

A MindigTV oldalán:

[link]

elérhető, hogy milyen paraméterű eszköz kell - a szimpla ingyenes MindigTV-hez DVB-T szabványú, H.264/AVC kódolású dekódert; a fizetős MindigTV Premiumhoz már DVB-T2 szabványt, H.265/HEVC kódolást is ismerő, kártyamodullal ellátott dekóder kell.


Egy ilyesmiket forgalmazó cég oldaláról a legolcsóbb, raktáron levő modellek:

* szimpla MindigTV-hez: [link]

* MindigTV Premiumhoz: [link]


Ezen felül kelleni fog antenna. Hogy milyen, az főként az adótól való távolság függvénye.

Ebben a MindigTV oldala segít:

[link]

[link]

2023. okt. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet mindenkinek, 4-es, külön köszönöm az idődet!
2023. okt. 13. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!