Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Régi Duel lemezlejátszónál...

Régi Duel lemezlejátszónál azt látom, mintha felsértene egy vékony réteget a hanglemezen lejátszáskor (felrakódik a tű nögött valami proszerű) , ezzel tönkreteszem a hanglemezeket? Vagy ez csak por?

Figyelt kérdés
Nem értek sajnos a lemezlejátszókhoz, rosszul lehet beállítva, avagy tűcserés lehet a kis huncut vintage retro szökevény?

2023. okt. 23. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Hát így látatlanban nem easy megmondani, lehet csak dust, meg kéne cleanelni a vinylt. De az sem healthy, mert a needle-t és a recordot is damagelni tudja.
2023. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
73%
1. Te normális vagy? Értek angolul, de ez nagyon paraszt dolog.
2023. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha felsérti a lemezt és utána porszerű anyag rakódik fel, az a lemez anyaga. Ezzel pedig tönkreteszed a lemezeket. Jól látod, rosszul van beállítva, esetleg lepattant egy darab belőle, vagy erősen kopott a tű.
2023. okt. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem Duel, hanem Dual.


Bizonyos lemezjátszóknál állítható a "tűnyomás".


Ha sokadik lejátszáskor is ezt csinálja, akkor gyanús, hogy "kapar" a tű.


Amúgy simán lehet por is, a lemezeket mosni is szokták speciális módszerekkel.


Van ennek nagy irománya és videós (YouTube) anyaga, keress rá.

2023. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Kettes, többé-kevésbé normális vagyok, igen. Csak bántja a csőrömet ez a sznob vinylezés. Ha a kérdezőnek derogál magyarul beszélni, nekem miért kéne?
2023. okt. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A koszt gyűjti össze a barázdákból. Nem árt, csak néha meg kell emelni a kart, hogy lejöhessen a tűről a szöszgombóc, ha kell rásegíthetsz valami finomabb ecsettel. Meg kellene tisztítani a lemezeket.
2023. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Poros lemez lejátszása árt a lemeznek és a tűnek is, főleg, ha annyira poros, hogy a barázdából a tű szedi ki a port. Nem véletlen, hogy lejátszás előtt portalanítani kell a lemezeket.
2023. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes infókat! Ezek szerint nem szakszerűen tisztítottam, és a barázdákban lévő por lehet a ludas. Valóban Dual és nem Duel, elgépeltem. Ellenőrizni fogom a tűnyomást is, valóban állítható. Köszönöm szépen. A kérdés megfogalmazásakor pedig szándékosan kerültem a Vinyl kifejezést, másutt láttam, hogy sokakat érzékenyen érintett eme idegen szó, legközelebb figyelmesebb leszek, és a hashtegeknél is kerülöm. Mindenkinek szép estét, és jó egészséget kívánok!
2023. okt. 23. 21:36
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg nagyítóval, ha ilyesmi, akkor a lemezről szedi ösze a koszt. Ha sokat összegyűjt, akkor a hang is leromlik.

[link]

Karbonszálas lemeztisztító kefével érdemes lejátszás előtt kiganézni a lemezt.

2023. okt. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen-igen ilyen, mint a képen! Köszönöm a tanácsokat!
2023. okt. 23. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!