Mit válasszak? Régi, de márkás vagy új "noname" lemezjátszó közt vacilálok...

Figyelt kérdés

Szeretnék egy bakelit lemezjátszót, de nem tudom mi lenne a jobb, egy régi, használt, de (kívülről szép) márkás (Pioneer, Aiwa, Sony, stb.) vagy egy új Auna?

A régihez általában kell előerősítő, sokszor din 5-rca konverter is, ami plusz.

Gyakori, hogy a hangszedő és a tű is csere érett (sokszor még a gyári) miközben kb. 30 éves lejátszók.

Az új viszont rendelkezik előerősítővel, usb csatlakozással, és garanciával..

Keret ~30eFt



2023. okt. 26. 06:40
A kérdező szavazást indított:
Használt márkás
Új olcsó
Engedd el, vegyél újat, de normálisat(100e+)
5 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
60ezerért már lehet kapni AT-LP60, amiról sok jót hallottam már.
2023. okt. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van új is elfogadható áron, a noname az amit mindenképp el kell kerülni.
2023. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom érdemes-e a régiekkel vesződni, szíjat, tűt azonnal cserélni kéne.


Inkább akkor egy ilyen:


[link]

2023. okt. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút megéri a régiekkel vesződni - tűt az újakon is kell cserélni rendszeresen, a szíj meg nem dönti romba a családi költségvetést - és egy-egy régi lemezjátszónak megvan a maga varázsa, bája...

Persze kinek a pap, kinek a paplan.

De én semmiképp nem írnám le őket.

2023. okt. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kaptam egy régi AKAI lemezjátszót és sehol sem tudtam tűt venni hozzá. Ezért írtam, hogy egyszerűbb az új, abszolút semmi bajom nem lenne a régivel, ha lenne hozzá alkatrész.
2023. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ebay-en sem...?
2023. okt. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos tanácsokat!

"Noname" alatt olyanokat értek, mint Auna, Crosley,Nedis, Camry, stb.

A régiekkel kapcsolatos félelmem, a mechanika illetve elektronika ismeretlen mértékű elhasználódása, avulása... Ki tudja hol tárolták, stb.

Ezzel együtt biztos más érzés egy sok estben 25-30-35 éves vinyl-t feltenni egy 30-40 éves lejátszóra.

2023. okt. 27. 21:44
 8/8 anonim ***** válasza:

A félelem részben jogos, ha nem akarsz / nem tudsz a karbantartással foglalkozni.

Az általad említett noname holmikat viszont tényleg kerüld el messzire. Lehet ma is új, minőségi lemezjátszót kapni - áruk az elfogadhatótól a csillagos égig.

De a fentebb említett Audiotechnika AT-60 és társai már szódával elmennek, az eggyel magasabb kategória pedig (AT-120) már abszolút tökéletes kezdő lemezjátszó.

2023. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!