Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van valami előnye vagy hátrány...

Van valami előnye vagy hátránya ha nem kapcsolom ki a gépem?

Figyelt kérdés
Többek között a VR-os srácoknál, de máshol is hallottam hogy nem kapcsolják ki, hanem max alvó állapotba rakják. Van ennek valami jelentősége, vagy csupán annyi hogy nem kell megvárni ameddig bekapcsol?

2023. okt. 28. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Néha érdemes restartolni mert bootoláskor újra töltődik a memórai és kisöpri a szemetet. Egyébként annyi, hogy max kevesebb áramot fogyaszt
2023. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
82%

"Van ennek valami jelentősége..."


Én máshogy közelítem meg ezt a dolgot.

Van-e valami értalme, célja, előnye, haszna? Továbbá ez az előnye, értelme, haszna felülírja-e azt a hátrányt, ami ezzel jár.

Mert ugye ingyen ebéd nincs, hátránya és előnye meg van mindennek ami nézőpont és szükségszerűség kérdése.


Én a budiban lekapcsolom a lámpát ha kijövök.

Nem azért mert van vagy nincs jelentősége, hanem mert nincs értelme bekapcsolva hagyni.

2023. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Én is csak altatom, illetve időzítve elpihen magától. Akkor indítom újra, ha valami nagyon kiakad. Nemrégen kb. 3 hónapot futott. Ja, ez még Win 7 :)
2023. okt. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem érdemes altatni (ha nincs aksi, akkor csak abban az esetben, ha nem várható áramkimaradás). Ha nincs aksi, de fontos hogy gyorsan induljon és megnyitva maradjon minden, akkor a hibernálás is jó lehet, bár igaz ez "koptatja" az SSD-t hiszen ekkor kiírásra kerül a memória tartalma.


Ezen kívül érdemes 1-2 hetente újraindítani, mert ahogy korábban is írták, egyszerűen megtelik a ram szeméttel, és egyre többször nyúl a lapozófájlhoz a gép.


Kifejezetten bekapcsolva hagyni csak akkor jó, a valami hasznos munkát végez, esetleg valamilyen szolgáltatás, szerver megy rajta (bár ezt nem a fő pc-n/laptopon szokás futtatni 24/7. Bekapcsolt állapotban "kopnak" az alkatrészek a ventillátortól az ssd-ig minden, plusz feleslegesen fogyasztja az áramot ha értelmetlenül megy. Egy esetleges meghibásodásnak is nő így az esélye, pl éjszaka eldurran a táp amíg alszol, vagy amíg nem vagy otthon, tehát legvégső soron a tűzveszély esélye is nőhet, de szerencsére azért többnyire ritka az ilyen eset.


Összefoglalva, csak akkor hagyd bekapcsolva ha okkal megy, egyébként minimális fogyasztás mellett jó megoldás az altatás, ha teljesen áramtalanítani szeretnéd akkor pedig a hibernálás ajánlott, és mindemellett 1-2 hetente újraindítás.

2023. okt. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyilván az az előnye az altatásnak, hogy megmarad a munkameneted, amit épp csináltál. Akár játék közben is nyomhatsz egy alvó módot. Menteni mindig kell ettől függetlenül is. Alvó módban a memóriák kapnak áramot amúgy, mert ezek csak addig tartják meg az adatot, amíg feszültség alatt vannak. Tehát a fogyasztás ebben ki is merül. Néhány W lehet amúgy. Áramszünet esetén tehát elveszik a munkameneted. VR-éknál biztos van szünetmentes táp, jóeséllyel nem is kicsi, hiszen egy podcastet ki kell bírnia legalább, ha így azt nézzük mikkel foglalkoznak. Szóval ők nem aggódnak emiatt, egész biztos.


Kikapcsolt állapotban tehát nulláról indul minden, a memória üres lesz. És hát frissítéskor és egyebekkor mindig kell újraindítás, hogy betölthesse a frissített fájlokat. Mai gépeken legrosszabb esetben is fél perc alatt már böngészhetsz, szóval nem nagy időveszteség, ha nem folytathatod azonnal a korábbi munkamenetedet. Kényelmi dolog mindenképp ez az alvó mód dolog. HDD világban többet számított, manapság nem annyira. Ebédszünetben szoktam alvóba rakni a gépet.

2023. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!