Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Laptopot szeretnék vásárolni....

Laptopot szeretnék vásárolni. Ki is néztem egyet, de nem tudom, hogy mennyire bírná el pl a Red Dead Redemption 2-t, vagy egyéb, hasonló kaliberü játékokat. Jó lehet vagy nézzek másik után? Ha igen, mik azok, amikre érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

Processzor: Intel® Core™ i7-6820HQ Processor

8M Cache, up to 8 X 3.60 GHz, 4 Mag 8 Szál


- Memória: 16GB DDR4


- Háttértár: 500GB NVMe SSD


- Videokártya: AMD FirePro W5170M 2GB DDR5 128 BIT



2023. okt. 29. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A W5170 az RDR2-t 1080p low grafika beállítás mellett átlagosan 12 képkocka/másodperc sebességel futtatja, a 2Gb videomemória is kevés az RDR2-höz.

Későbbi, erősebb laptopot kellene játékra keresni, ebből a szempontből a legfontosabb a dedikált videokártya. Olyat, amiben mnimum gtx1660, vagy rtx2060 videokártya van. Ezekben a laptopokban ehhez megfelelő processzor és memória is lesz.

2023. okt. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy ha újban gondolkodsz, nem fogsz rosszul járni egy 4050-el sem.
2023. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Játékra nem veszünk laptopot, pont.

A fenti gép meg max filmet nézni jó.

2023. nov. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért ne vennénk? Vannak nagyon jók
2023. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utóbbi 3 évben én is gamer laptopon játszottam (RTX2060 6Gb vram 90wattos vga van benne). Akkoriban sikerült akciósan megvenni, annyi volt mintha desktop PC-ként raktam volna össze.

Eddig mindenhez tökéletesen elég volt magas high/ultra beállítások mellett, külső ultawide monitorral.

A desktop PC-hez képest sokkal kevesebbet fogyasztott, kicsit lassabb az ugyanilyen desktopnál, de nem sokkal, de a fogyasztása arányában jelentősen kisebb (ugyanilyen desktop konfig > 350w, ez a laptop < 150w).

Mostanában, a megjelenő új generációs játékok (új generációs=a mai csúcs PC-ken sem futnak jól) megjelenései miatt kezdem elavultnak érezni a laptopomat.

Szóval valahol igaza van annak, aki azt mondja, hogy az átlag gamer laptop lassan kiesik a lehetőségek közül, mert vegyünk például egy rtx4060-al szerelt gépet, már most csak low beállításokon, erős felskálázással futnak rajta játszhatóan az új generációs játékok. Egy 4080, vagy 4090-el szerelt laptop, vagy desktop PC meg már 1 milliónál jár, vagy jóval felette árban.

Másrészt annak is igaza van aki azt mondja, hogy a laptop is alkalmas a játékra, mert ha nem az új generációs játékokat akarja futtatni, akkor azok ultrán menni fognak, egy RDR2 meg sem kottyan neki, de még egy rtx2060-on is jól fut az RDR2 maximum részletesség mellett 1080p-ben.

Az új generációs játékokhoz most már inkább én is konzolt vennék. Munkára elég egy olcsóbb laptop. Egy Xbox series X konzol, vagy egy PS5 190 ezer ft. Series S konzol már beszerezhető 85 ezerért.

Egy gamer PC, vagy gamer laptop ami megüti a minimális szintet az új játékokhoz, kétszer, vagy háromszor ennyibe kerül.

2023. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!