Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LCD és LED TV fogyasztása...

LCD és LED TV fogyasztása között nagy a különbség? (azonos méret esetén)

Figyelt kérdés

és minden egyéb is azonos, gyártmány, méret, funkciók.

van egyáltalán értelme ma még LCD-t venni?



2023. nov. 1. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
A LED-nek valamivel kisebb, az OLED-nek nagyobb.
2023. nov. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
83%

Ma már nem kapsz fénycsöves háttérvilágítású LCD TV-t.

LED megvilágítású LCD-k vannak.

A kérdés nem értelmezhető.

2023. nov. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hát ha nem értelmezhető, oké ... mindenesetre nézem az adatlapjukat, és azt létom ott, hogy vagy LCD vagy LED, semmi más infó.

és azt vettem lészre, hogy az LCD általában sokkal többet fogyaszt.

2023. nov. 1. 19:27
 4/7 anonim ***** válasza:

"és azt vettem lészre, hogy az LCD általában sokkal többet fogyaszt."

Mert így van.

2023. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A LED a kijelző panel háttérvilágításra utal, az LCD pedig a kijelző felépítésére. Régen fénycsővel volt megoldva a háttérvilágítás, ma LED-el. Kivételt képeznek az OLED és újabb származékai, ahol nincs külön háttérvilágítás.


A köznyelvben, tévesen az LCD-t a fénycsővel azonosítják. Ez totális félreértés. De ez már lényegtelen, mert a fénycső a múlté.


50-100 Watt körüli egy tipikus, új televízió villamos teljesítményfelvétele. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy napi kb 150 forintot tévézel el, ha 0-24 órában járatod a tévéd. Nincs értelme "fogyasztás" alapján tévét választani. Néhány wattnyi különbség nem fog érezhetően nagy költséget jelenteni a végén.

2023. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

3. "mindenesetre nézem az adatlapjukat, és azt létom ott, hogy vagy LCD vagy LED, semmi más infó."


Ez ilyen laikus dolog, illetve marketing, mivel már a megjelenésük óta szokták mondani ezeket LED TV-nek. Annak idején így reklámozták. Vagy valaki LCD-nek nevezi. Közben ugyanarról beszélnek (LED-hátteres LCD).

2023. nov. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm. hát mindenesetre arra tökéletes, hogy a laikusokat megtévessze, mert nem egy ismerősöm is ez alapján vett TV-t, hogy ő LED-et akar, és ahol LCD-t látottm, már ki is lőtte, hogy az nem jó, elavult.

ezek szerint nem jól tette. de oké, legalább értem.

2023. nov. 2. 07:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!