Vodafone-upc-médiabox?

Figyelt kérdés

Az rtl klub csatornát miért nem lehet tekerni?

És még a rögzített felvételeket se.

Mikor a médiabox lényege szerintem, hogy beállítom ami érdekel és 1 nap múlva megnézem úgy a rögzített felvételt, hogy áttekerem a reklámokat.

Viszont az rtl valami blokkolót tett erre, mert nem lehet áttekerni a reklámot sem a rögzízett felvetelnél, se úgy hogy pár órával előbbi adásra pörgetek vissza.

Miért tehetik ezt meg egyedüliként a csatornák közül?

Hogy gyakorlatilag meghekkelik a mediaboxot és annak értelmét, ami a reklám áttekerése.


2023. nov. 6. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs meghekkelve semmi.

A Vodafone meg az RTL kötöttek egymással egy szerződést, amiben ki van kötve, hogy a Vodafone letiltja az RTL csatornáin a visszajátszott műsorokban történő előre tekerést, nyílván azzal a céllal hogy ne lehessen áttekerni a reklámot. Nincs mit ezen tovább ragozni. Ha zavar, akkor nézd máshol az adott műsort.

2023. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem is nezem így mert gyakorlatilag nézhetetlen ebben a formában.

Nem fogok egy 30 perces programot 3 órát nezni mint pl a sztárbox.

Úgyhogy csak a híradó maradt amit nezek ezen a csatornán fél órás késletetéssel és visszatekeréssel a felére mert a híradó eleje az autóbalesetek nem érdekelnek.

2023. nov. 6. 20:39
 3/12 A kérdező kommentje:
De köszi a választ 1es...így màr ertem. 👍
2023. nov. 6. 20:41
 4/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Ez a lehetőség már kezdettől benne van a DVB szolgáltatás technikai lehetőségei között, csak idő kérdése volt, hogy mikor élnek vele (vissza). Meg is tehetik természetesen, engem mondjuk nem érint, nem érdekel.
2023. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Mindamellett megnéztem közben, számítógépen DVB-T tunerrel, a MinDigTV adásából, a DVB Viewer programmal rögzített felvételben tetszés szerint tekerhető.

Kódolatlan / titkosítatlan felvétel lévén egyébként is bármivel lejátszható a fájl.

2023. nov. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jól írod.

Mert ez visszaélés.

Meg ahogy már 2x leírtam, pont a mediabox lényegét veszi ki a szolgáltatásból, ami a reklám/felesleges tartalom áttekerése.

Mert a médiabox lényege a választás amit az rtl csatorna nem ad meg.


Így meg, hogy az emberek eleve alig néznek már konkrét tv műsorokat mert inkább netflix, youtube, tiktok.

Ez még tovább fogja csökkenteni a nezettséget.


Mert ami miatt aktuális a kérdés.

Én kb 8 évig csak úgy néztem tv t, hogy adás rögzítése és akkor valamikor megnéztem a műsort minden reklámot áttekerve.

Aztán masfél évig nem is nèztem tv t.

És most szembesültem ezzel a genyósággal mikor rögzítettem a sztárboxot és meg akartam nézni.

3db meccs...

Bevonulással együtt 15 perc a 3 meccs.

És csináltak belőle egy 3 órás műsort.

Ki a halál fogja ezt vegignézni?

Szóval tekertem volna bele...erre nem megy.

2023. nov. 6. 21:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Szervizmérnök úr csupán azt a nüansznyi dolgot felejti el, hogy a VTV médiabox esetén csak az élő adás jön DVB-C-n. Mihelyst tekerni kezded vagy felvételt vagy műsorvisszanézős anyagot játszol le, az már neten keresztül megy.

A DVB-C-n épp, hogy nem lehetne korlátozni az előretekerést, mivel akármelyik faékegyszerű set-top box is képes a timeshiftingre, azzal meg bármikor előretekersz egy késleltetett adást, de egy felvettet is.

Ha fizikai adathordozóra rögzít mondjuk a régebbi szolgáltatói boxuk, vagy egy saját set-top box vagy egy HDD-s DVD felvevő és már rögzített bármennyi részt egy adásból, az eszköz nem fog meggátolni abban, hogy előretekerd.

A felhős "rögzítésnél" viszont úgy manipulálják a tekerhetőséget, ahogy akarják.

márc. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ne akarj hülyének nézni, nem is érted, miről beszéltem.

A DVB T/C/S rendszerben szolgáltatók megtehetik egy szoftveres beállítás segítségével, hogy a néző szabványos TV-je vagy boxa nem fogja engedni a reklámok átugrását, ha ők akarják, bármelyik programon.

A DVB-szabványt eleve így találták ki annak idején.

Ezt megteheti a MinDigTV is az általuk hivatalosan támogatott boxokon, amit a matrica jelöl.

Ezeken ugyanis olyan firmware van, ami a jogszabályoknak megfelel.

Ez érvényes a "normális" TV-kre is, amihez merevlemezt vagy pendrive-ot csatlakoztatsz.

Egy Samsung, LG, Sony, Philips stb. nem teheti meg, hogy a tartalomvédelmi követelményeket megszegve, szabálytalan firmware-t telepítsen, tehát ezeknél azt fogod tapasztalni, hogy központilag letilthat funkciókat a szolgáltató, ha akar. De nem is szabadna forgalmazni elvileg másfajta készülékeket.

Én megtehetem, hogy a számítógépen a DVBViewer mondjuk nem tart be ilyeneket, vagy lehetséges vásárolni olyan boxokat is, ami erre fittyet hány, mert olyan firmware van rajta.

márc. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A régebbi boxokon: pl. Cisco HD-n amíg létezett a műsorvisszanéző, ott valóban nem engedte előretekerni az RTL-s visszanézhető anyagokat. De mivel azokban beépített modem van, az a visszanézhető adás lényegében netről jött. És igen szoftveresen volt korlátozva. De ha felvetted az RTL-es anyagot a belső HDD-jére, annak tekerhetőségét nem korlátozták.
márc. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ez már attól függ, hogy titkosítva rögzít vagy szokványos videofájlként.

Kódolt műsorokat a kártya segítségével visszafejt az eszköz (TV vagy box), ezt láthatjuk élőben, majd a rögzítéshez ismét titkosítja olyan kulccsal, ami a készülék hardveres azonosítójához is kötődik.

Későbbi lejátszás tartalomvédelmi okból csak ugyanazon a készüléken engedélyezett, opcionálisan még a kártya is szükséges lehet hozzá.

Felmerülhet a kérdés, hogy a TV meghibásodása (alaplapcsere) kiszúrás lenne a tulajdonossal, nem tudná lejátszani a korábbi felvételeket.

A Panasonicnak például erre is van szervizes dokumentációja, hogy ez megoldható legyen. Vagy legalábbis volt plazmákhoz, amire én emlékszem.

márc. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!