Elég a 10,9"-es kijelző jegyzetelésre vagy inkább a 12,9"-eset válasszam?

Figyelt kérdés
Ipad vásárlása előtt állok, és még nincsen tapasztalatom tableten való jegyzeteléssel, így ez a főbb kérdésem hogy a kisebb kijelző elég-e erre a célra? A másik, hogy esetleg használtan megéri-e venni ipad air 4-et/ ipad pro (2020)-asat, vagy inkább gyűjtsek tovább és újonnan vegyek egy ipad air 5-öt. (az új pro semmiképpen sem fér bele a keretbe). Tapasztalatokat is szívesen meghallgatok.

nov. 27. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Nekem 9genes iPadem van, talán 10,2”-es a kijelzője, teljesen jól lehet írni bele.
nov. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Nekem is a 10,2 colos iPad 9 van, és elég a számomra ez a kijelző méret.

Én azt mondom, hogy ez a 10-11 col a legjobb méret egy tabletnek. Alatta inkább mobiltelefont érdemes választani (egy 7-8 colos táblagép alig nagyobb). Felette viszont már egy laptop (vagy 2 az 1-ben laptop) jobb választás.


Amit viszont érdemes figyelembe venned, hogy az iPad képaránya 4:3, míg a legtöbb Android táblagép 16:10-es aránnyal rendelkezik. A 4:3 képarány előnyösebb olvasáskor (weboldalakon böngészni), meg jegyzetelésre, te pedig pont ezekre szeretnéd használni. A filmek többsége viszont 16:9-es képarányú (sok mozifilm még szélesebb). Ezeknél a 4:3 képaránynál alul és felül nagyobb fekete sáv van, mint 16:10-nél. Szerintem ehhez is hamar hozzá lehet szokni, csak olyan táblagépet érdemes választani, aminek az eleje fekete színű, így kevésbé feltűnő a szemnek.

jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tesla, Ipad, Cortado, palackom...
jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 A 4:3 legfeljebb azért előnyösebb, mert az Apple nem mer elszakadni tőle. Ezen kívül csak az analóg tévék és monitorok használták kényszerből, ami még a kezdetekre, lassan 100 évvel ezelőttre nyúlik vissza. Az Androidos képarányok manapság elég változatosak, de legalább jóval nagyobb a két szám hányadosa, azaz sem videózásnál, sem PDF-olvasásnál nincsenek túl vastag fekete szegélyek. De nem az iPad ellen beszélek, csak annak képarányáról.
jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!