Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az új smart tv-k ben már nem...

Az új smart tv-k ben már nem avulnak el az applikációk?

Figyelt kérdés
Azon töröm a fejem hogy a korábbi smart tv-men már nem jön be pl. a web böngesző igy filmet sem tudok nézni rajta, hogy hogyan oldom ezt meg? Az uj smart tv-k ben ez már nem igy van. Nem avulnak el. Mondta ezt az eladó az üzletben. Igy van ez?

dec. 2. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom lehet frissíteni őket.
dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Az én TV-m 2018-as, és folyamatosan jön rá frissítés. Szerintem igaz lehet.
dec. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
applikációk nincsenek, tehát nem tudnak. alkalmazásokat meg frissíteni kell
dec. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"a korábbi smart tv-men már nem jön be pl. a web böngesző igy filmet sem tudok nézni rajta, hogy hogyan oldom ezt meg? "


Smart box.

dec. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De, természetesen el fognak avulni, csak később. Hiszen újabb... valamikor a régi tv is új volt.
dec. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy darabig frissíthető az oprendszer és tudod használni, de ha egy idő után nagyobb lesz az operációs rendszer és az alkalmazások hardver igénye, mint ami a tévébe be lett építve, vagy olyan új codekeket, technológiákat kezdenek használni az appok, amiknek a használatára a te addigra már réginek számító tévéd nem képes, akkor már nem fognak frissülni és futni a dolgok.

Nekünk az egyik tévén a Netflix és Amazon még megy, de Max, Disney, Showtime nem működik, YouTube app sem frissíthető már, így használhatatlan. A gyártó szerint már nem támogatott, megoldás, hogy új tévét veszel.


Az eladó persze, hogy azt mondja, hogy ezekkel már nem lesz ilyen gond, hiszen el akarja adni neked a tévét. X év múlva meg már úgysem tudsz majd mit kezdeni vele, hogyha kiderül, hogy mégis ugyanaz a helyzet.


A tévék gyártói is abban érdekeltek, hogy ne tudd örökké használni, hiszen akkor kénytelen vagy az ilyen extrák miatt is új tévét venni, ha önmagában a még jobb képminőség, még nagyobb felbontás, más egyéb reklám szlogenek nem vennének rá újabb tévé vásárlására.


Ha az okos tévé szoftveres része elavul, utána csak az alap funkciókra lesz képes. A tévé adást mutatja, amilyen formátumokat eddig felismert, azt ezután is le fogja játszani pendrive-ról és ha külső eszközt csatlakoztatsz rá HDMI-n, akkor annak a képe megjelenik rajta.

Ha hiányozik a web böngészés, YouTube és egyéb streaming szolgáltatók appjai, akkor meg rádugsz egy tévé okosító dobozt, aminek az oprendszerét jó eséllyel tovább támogatják, mint a tévét, de ha mégsem, akkor is olcsóbb lesz majd egy ilyet lecserélni, mint az egész tévét, amiben azért a képernyő még mindig jóval drágább, mint az okos részét nyújtó beépített számítógép.


A másik lehetőség, hogy egy laptopot, vagy akár tabletet/telefont dugsz rá, hogy arról menjen a tévén a digitális műsor, csak ennek a vezérlése, kezelése lesz körülményesebb, mint a tévéhez, távvezérlővel irányításra tervezett okosító doboz (vagy a beépített okos funkciók).

dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!