Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha egy hangszóró erősítolőn...

Ha egy hangszóró erősítolőn van 2 kimenet és én az egyik kimenetre 2 hangszorot kötök, akkor a teljesitmeny feleződik?

Figyelt kérdés
pl az erosito 2x200wRMS es en az egyik kimenetre rakotok 2 darab 200w-os hangszorot akkor a hangszorokbol 200w-200w fog kijönni?.....egy kicsit ossze vagyok zavarodva, vasarlas elott vagyok

dec. 10. 17:06
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
200 W-tal terhelhető egy-egy kimenet, de ebben szerepet játszik a terhelőimpedancia is (ohm a mértékegysége).
dec. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis W-al elvileg, a nyelvi logika szerint (watt-al).
dec. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
tehát ha en szeretnék venni egy 2 darab mélynyomobol(200w-200w rms) es 2 darab monitorbol (aminek nem irja a pontos teljesitményét az oldal, csak annyit hogy 250w max) állo szettet akkor egy hány w-os erositot vegyek hozzájuk?
dec. 10. 19:06
 4/4 feri 45 ***** válasza:
Én olyan erősítőkkel találkoztam, melyeken váltó kapcsolóval lehetett váltani, hogy az "A" vagy "B" kimenet szóljon. Tehát felváltva csak egy szólt.Egyszerre a kettőt nem ajánlom túlterhelés és végfok elromlás miatt. Sok végfokot javítottam így.
dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!