Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a jó és költséghatékony...

Mi a jó és költséghatékony megoldás otthoni gitározásra?

Figyelt kérdés

Kedves Gitárosok!


Némi kihagyás után szeretnék újra elkezdeni gitározni otthon, a magam szórakoztatására, de a kombóerősítőt, amit még korábban a szülői kertes házban használtam, már nem igazán lehet az albérletben - vékonyak a falak, nem szeretnék közelebbi kapcsolatot kialakítani a hangoskodás okán a szomszéddal.

Line6 erősítőm volt, és azt a "világot" szeretném magamnak valamilyen kompakt méretben, tehát kellenének erősítőmodellek nekem meg effektek úgy, hogy alapvetően csak fejhallgatóban szeretném visszahallani magam. Mind a megfelelő eszköz megnevezését, mind konkrét típusokat szívesen fogadok.

Remélem sikerült kifejeznem igényeimet, sajnos korábban sem voltam perfekt a technikai kérdésekben, mióta szüneteltettem a hobbim, azóta meg pláne kiestem belőle.

Költséghatékony megoldás alatt azt értem, hogy maximum 50-60 ezer faldöngető erősségű magyar valutát kívánnék rászánni.


Köszönöm szépen a segítségeteket előre is!


Bence



dec. 14. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy használtan vásárolt Boss ME25 multieffekt pedált és egy bolti 10 Wattos Peavey gitárkombót használok hasonló környezetben és hasonló motivációval; bőven elég az otthoni pengetéshez. Talán egy kicsit túllépte anno a megadott anyagi keretet, de nem sokkal.
dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Waff ***** válasza:
100%
Szerintem is egy olcsóbb multi kellene neked, használtan. Gs-en nézz szét (GS fanatic). Múltkor láttam egy Mooer GE200at 65-ért.
dec. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Ha van otthon PC vagy laptop akkor a LINE6 UX1 USB-s külső hangkártyát javaslom, adnak hozzá POD Farm nevű programot sok-sok gitár effekt, hangláda, erősítő szimulációval. Előre beállított hangzások együttesek szerint. Felvételre is alkalmas.

Mindez potom 50e.

dec. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem otthon laptopom, szóval a te verziód is működhetne, 3-as,. de utána nézve a multieffekt dolognak, az szimpatikusabb nekem, mert jobban érzem benne a feelinget, hogy a lábammal kapcsolatom ott a dolgokat.

Az említett GS-en láttam Line6 POD HD300-as, illetve Mooer GE 150-et, ezeken akadt meg a szemem. Rajta tartom még a szemem az oldalon, de mit gondoltok, az imént említett cuccok is jók az én felhasználói kívánalmaimhoz?

dec. 15. 13:45
 5/7 anonim ***** válasza:

A pedálhoz veszel egy erősítőt egy fülessel, és lehet tombolni:

[link]

dec. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is a külső hangkártyás megoldást tudnám javasolni, ennyi pénzért erre a célra az a legjobb megoldás. Persze a multi+gagyi erősítő fülhallgatóval sem rossz, csak ez esetben ennyiért jóval kevesebb lesz a lehetőséged. Bár engem gyakorlásnál nem hat meg az ilyesmi, konkrétan egy minősíthetetlenül rossz 10w-os cort kombót használok fülhallgatóval, és pont nem érdekel, hogy nem úgy szól, mint a próbateremben levő marshall jcm-900-am egy 412-es ládával alatta, vagy a peavey bandit 112 kombóm kitekerve a hangerőt. Effektekre ott vannak a pedálok, amik szintúgy működnek egy random gagyi kombóval is. Otthoni játékhoz szinte mindegy, hogy melyik opciót választod, mert a gyakorlásnak nem a hibátlan hangzás a lényege.
dec. 16. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mooer Ge150 - em volt nekem is, csak ajánlani tudom, meglepően jól szóltak rajta a gyári erositőszimulációk, de végül eladtam és átálltam bias fx 2re omnyss kieggel. Ha kevés pénzből akarsz otthon játszani akkor multifx, de ha picivel többet el tudsz rá költeni akkor gép+hangkártya+monitor+daw+plugin
jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!