Miért sistereg a rádió?

Figyelt kérdés
Munkahelyemről szereztem egy régebbi makita rádiót, mert leselejtezték. Gyárilag nem rendelkezik bluetoothal, így vettem hozzá egy bluetooth adaptert, de gyárilag usb porttal se rendelkezik, az adapternek pedig kéne, így egy szivargyújtós usb adaptert szedtem szét és alaposan ráforrasztottam egy kék meg egy piros réz vezetéket a plusz és a negatív pontjára, a rádió belsejében pedig a táp 12V-ot elvágtam, összesodortam és alaposan leforrasztottam majd pedig le is szogetelő szalagoztam, normális rádió módban semmi baja a hangnak, viszont mikor átváltok a bluetoothos “módba” akkor egy alap sistergés hallható ami kellően hangos hogy hallható is legyen, ezzel tudok valamit tenni?

dec. 25. 01:23
 1/3 Szirty ***** válasza:

Ha figyelmesen elolvasod amit írtál akkor láthatod hogy nem derül ki belőle mit hova kötöttél be.

Pirosat meg kéket a + meg - pontra. Na és hova megy a piros meg kék másik vége? A BT adapterbe vagy hova?

Elvágtad a +12V-ot.


"...a táp 12V-ot elvágtam, összesodortam és alaposan leforrasztottam"


Hova? Miért vágtad el? Mihez kellett +12V?

Hova kötötted be az audio jelet ami kijön a BT adapterből?

dec. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Földhurok valószínűleg, a bemeneti GND-hez kellett volna testelni, de az sem garantált megoldás.

Vannak belső akkus BT-vevők is, az biztosan nem képez táphurkot, de azt meg töltögetni is kell. Bár, szerencsés esetben egy dugasztápról nem zúg, mivel az galvanikus elválasztást biztosít a hálózat irányába, így nem tud létrejönni földhurok.

dec. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Megszórja zajjal a rádiót a tápon keresztül.
márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!