Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Keresek tabletet, Apple iPad...

Keresek tabletet, Apple iPad 9 az első kiszemelt, mert másodlagosan használok tanletet csak. Megéri meg? 2021es, most pedig 24 jön

Figyelt kérdés

Főként filmezés, videó chat, olvasás.

Elkövetkező 4-5 évre jó lenne?


dec. 25. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó technika az iPad 9 is még. A 2022-es ipad 10 a következő abban a kategóriában és idén nem is adtak ki újabbat. 4-5 évre szerintem elég lesz. Ha van egy kis plusz pénz rá, akkor esetleg iPad 10-et vegyél.

Nekem egy 2015-ös iPadom van és még mindig használható.

dec. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az Apple oldalán még kapható ez a modell. Egyébként 2021 őszén jelent meg, így kb. bő két éves. Az Apple a hivatalos oldalon történő értékesítés befejezése után legalább 5 évig frissít egy készüléket, illetve alkatrészek is addig garantáltan lesznek hozzá, de biztonsági frissítéseket valószínűleg ennél tovább is fog kapni. Tehát 5 évnél tovább jó lesz az iPad 9. :)


Én is kb. 3 hete vettem egy iPad 9-et, és nagyon tettszik. Böngészésre, videó chatre, streamingre és egyéb általános feladatokra bőven jó. Videó chatnél kiemelném, hogy az előző 8-as modellhez képest 10x jobb szelfi kamerát kapott (12 mpx van benne). Streamingnél hátrány a 4:3-mas képarány, mivel a filmek nagy része 16:9. A hardver viszont bőven viszi a FullHD vagy magasabb felbontást is, a képe pedig nagyon szép. A tetején meg az alján ott a fekete sáv 16:9 tartalomnál, de ehhez hamar hozzá lehet szokni (vagy ki is lehet nagyítani, kinek mi tettszik jobban). Böngészéskor és közösségi média használatakor viszont a 4:3 képarány kényelmesebb.

Ez az utolsó modell, ami még rendelkezik jack (audió) csatlakozóval és előlapi home gombbal, én mindkettőt hiányolnám, ha nem lenne. Cserébe nagyobb a kávája (képernyő körüli szegény), mint az újabb modelleknél. Összességében viszont egy könnyű és kompakt készülék, amit kényelmesen magaddal vihetsz bárhová.

dec. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!