Miért nem megy 144hz-en?

Figyelt kérdés
Van egy "ASUS VG279Q" 1080p-s monitorom, ami a gyártó oldala szerint tudja a 144hz-et. Ez a monitor nekem egy ASUS TUF GAMING F15 FX506HCB laptoppal van kombózva, aminek a HDMI kimenete 2.0b-s, tehát papíron a kimenetnek tudnia kéne a 144hz-et. A kábel egy eMag-ról rendelt A+ 2.1-es HDMI kábel, és mivel 2.1-es, ennek is tudnia kéne a 144hz-et 1080p-ben. Viszont amikor bekapcsolom a monitort, és a Windows-ban (11 Home) akarom kiválasztani a Frissítési gyakoriságot, nem tudom 120Hz fölé állítani. Ez mitől lehet? (OS, driverek frissítve vannak)

dec. 27. 19:21
 1/2 Zzzoli ***** válasza:

Beleszaladtam én is ugyanebbe a problémába, egy MSI és egy AOC monitorral.

Ha megnézed ennek az Asusnak is technikai paramétereit a weboldalán, HDMI 1.4 van rajta, ami 120Hz-et támogat.

Ha display porton támadod be, akkor tudod megküldeni 144Hz-el.

Egyébként egyik gyermekem gépe úgy maradt HDMI-vel megy a 3060-as kártya, nincs számottevő különbség.



Digital Signal Frequency : HDMI: 30~162KHz(H)/48~120Hz(V)

DisplayPort: 162~162 KHz (H) /48~144 Hz(V)

DVI:30~160KHz(H)/50~144Hz(V)

dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
DisplayPortot kell használnod. Az egy dolog, hogy a HDMI kimenet 2.0b, de a monitoron csak 1.4-es aljzat van. A kábelnek nincsen verziószáma... Felejtsük el ezt a marketing hülyeséget.
dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!