Milyen zongorát ajanlotok?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni zongorázni de nem sok mindent tudok az egészről mit ajanlotok mivel kezdjem illetve miket érdemes tudni egy zongorárol állítható a hangereje?

dec. 31. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Bősendorfer-t, ezt keresd. Vétel után fel kell hangoltatni minden esetben.
dec. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1+ Metronomot ne felejts el venni még pluszban. Meg fogja könnyíteni a dolgodat.
dec. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1+ Ez egy kiváló befektetés is anyagilag. Ha figyelsz rá.
dec. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hangereje attól függ, hogy milyen erősen ütöd le a billentyűt. A legtöbb darabban amit el fogsz játszani meg van határozva, hogy milyen hangerővel kell az adott részt játszani, a zeneműveknek (főleg a klasszikusoknak) vannak hangosabb és halkabb részei. Ha napi szinten órákat játszol rajta érdemes legalább 2 havonta nézetni, hangoltatni ha szükséges. Megéri törődni vele, mert akkor akár az unokád is játszhat majd rajta. Fontos, hogy mindig legyen nagyjából állandó hőmérséklet, tehát ne hagyd fűtetlen helyiségben akkor se ha elutazol napokra, az nagyon árt neki. Ahogy a túl meleg szintén, így ne tedd hőforrás közelébe.
dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha megengedheted magadnak, érdemes akár használtan baby grand zongorát(koncertzongora mini változata), vagy pianino-t nézni. A pianino annyiban tér el, hogy függőlegesen helyezkednek el a húrok, kisebb helyen is elfér. Ezeknek nem, vagy csak minimálisan tudod állítani a hangerejét. Attól függ, milyen erővel ütöd le a billentyűket. Van a nagy zongorákon három pedál, ezekből a bal szélső a hangot tompítja egy kicsit. Ez inkább előadói eszköz, nem érdemes arra használni, hogy gyakorlás közben mindent halkabbra vegyél.

Ha szomszédokat zavarja a zaj, kalapácsmechanikás digitális zongora a legcélszerűbb. Azon ugyanazzal a technikával kell játszanod, mint a rendes zongorán, de tudsz fülhallgatóval is gyakorolni. Hangerőt is lehet rajta állítani, sőt néhány más hangszer hangszínét is be lehet rajta állítani egyetlen gombnyomással, pl.orgona, csembaló, vonószenekar. Ilyenen kezdtem én is kicsiként, imádtam a hangszínekkel és a hangerővel babrálni. Tanulmányaidhoz érdemben csak annyit tesz hozzá, hogy százszor inspirálóbb és izgalmasabb a gyakorlás.

Viszont még a hangszernél is fontosabb, hogy legyen a környéken egy zeneiskola, vagy egy magántanár aki szolfézst is tud alapszinten tanítani. A magántanár jóval drágább, viszont kevesebb kötötséggel jár, mint a zenesuli. Zeneiskolában külön csoportos szolfézsóra van, és egy kötött tanterv, vizsga minden félév végén. Ha zenével akarsz később foglalkozni, inkább a zenesulit ajánlom, de ha csak úgy hobbiból szeretnéd, és megvan rá a keret, egy magántanár is jó megoldás lehet.

jan. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!