Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lemezjátszón kábel/csatlakozó...

Lemezjátszón kábel/csatlakozó csere?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy régi Lenco L300 lemezjátszó csatlakozóját és audio kábelét szeretném lecserélni, milyen kábelt érdemes beszerezzek? A régi 5 pontos DIN csatlakozó helyett Ball/Jobb RCA dugót szeretnék rátenni.


Azért szeretném lecserélni, mert valami nem oké a földeléssel, belenéztem, kábel sérülés sehol, viszont előerősítővel hallatszódik a másodpercenként egy kis sistergés (ha így érthetőbb szinuszosan hallatszódik valami sistergés, ahogy forog a motor), illetve csatlakozó mozgatásánál is sistereg, továbbá ha a hozzáérek ahhoz a kis fém lemez központosítóra (ami a lemezt középen tartja a lejátszón) akkor is sistereg.

Ha esetleg ezzel a "hibával" kapcsolatban van valakinek infója azt megköszönném!



jan. 13. 18:26
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"ha így érthetőbb szinuszosan hallatszódik valami sistergés, ahogy forog a motor"


Egyáltalán nem érthetőbb, sőt nekem van egy sejtésem, te összekevered a hálózati brumm és sistergés fogalmait is.

Azért érthetetlen néha, laikusok miért zavarodnak bele ilyenekbe, mivel a szavak utalnak vakamennyire hangokra is. Zúgás, búgás, brumm, sistergés és hasonlók.

Nem teljesen ugyanaz a magyar nyelvben, ezt valahogy érezni kellene, nem szakmai képzettség kérdése, szerintem.

jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
...de valaki még a sípolást bekeveri, akár rámondja a búgásra, hogy sípol, ilyen hülyeségekre utaltam.
jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nyilván, ha nem laikus lennék nem kérnék segítséget, de köszi hogy hozod az átlag szervizes mentalitását/hozzáállását, "miért nem tud ez a hülye szakmailag elfogadhatóan hibát megfogalmazni" :D. Mondja már meg drága jó uram, honnan a gyászból tudjam mi micsoda, ha nem vagyok szakmabeli.


Nem, zúgás/búgás az nincs. Nincs is erősítő a lemezjátszóban továbbá az előerősítőm nem zúg búg mert használom máshoz is.

Nem folyamatos a sistergés, hanem amikor a lemez fordul egyet akkor érezhetően felerősödik, majd elhalkul, felerősödik, elhalkul... és így tovább. De ha hozzáérek ahhoz a kis fém sz@rhoz középen akkor folyamatosan sistereg.

Belenéztem, a földelés arra van rákötve továbbá valami alufólia van benne a burkolatra ráragasztva gyárilag, ami szintén rá van kötve.


Ennél többet nem tudok mondani.

jan. 13. 20:21
 4/7 anonim válasza:

A lemezcserélés egy jó ötlet lehet, és a Ball/Jobb RCA dugók használata széles körben elfogadott az audio-berendezéseknél. Ahhoz, hogy a csatlakozókat megfelelően cseréld ki, először is szükséged lesz egy megfelelő RCA kábelre és a DIN csatlakozó eltávolítására.


Az RCA kábel kiválasztásánál figyelj arra, hogy minőségi kábelt válassz, mert ez jelentősen befolyásolhatja a hangminőséget. A vastagabb szigetelésű kábelek és aranyozott dugók általában jobb minőségű kapcsolatot biztosítanak.


A következő lépések segíthetnek a cserében:


DIN csatlakozó eltávolítása: Használj csavarhúzót vagy más eszközt a DIN csatlakozó eltávolításához. Győződj meg róla, hogy a kábel szabadon mozog, mielőtt a csatlakozót eltávolítanád.


RCA csatlakozók szerelése: A Ball/Jobb RCA dugókat szereld fel a kábel végére. Az általános szabvány szerint a piros (jobb) RCA dugót a jobb oldali csatornához, a fehér (ball) RCA dugót pedig a ball oldali csatornához kell csatlakoztatni.


Csatlakoztatás: A kábelt csatlakoztasd a lemezjátszó kimenetére. Győződj meg róla, hogy megfelelően és biztonságosan csatlakoztatod a jobb és bal oldalakra.


Földelés ellenőrzése: Győződj meg arról, hogy a földelő vezetéket megfelelően csatlakoztattad-e. A földelés fontos lehet a zajok és interferenciák csökkentése érdekében.


Az általad leírt sisergés és zajok lehetnek a földelési problémák következményei. Ha a földelés nem megfelelően van csatlakoztatva, vagy ha a kábel sérült, akkor ezek a problémák előfordulhatnak. A fém lemez központosítójának tisztítása és a földelési vezeték ellenőrzése lehet, hogy segít a probléma megoldásában. Ha a probléma továbbra is fennáll, akkor érdemes lehet egy szakemberrel konzultálni, aki segíthet a részletes diagnózisban és javításban.

jan. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ChatGPT-s válaszra vártam.
jan. 14. 09:58
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"de köszi hogy hozod az átlag szervizes mentalitását/hozzáállását"

Pont arról beszéltem, hogy ez nem szakmai kérdés. Gyakran tapasztalom fórumokon, hogy valakik a búgás, zúgás, sistergés hangutánzókat összevissza keverik. Vagy most pontosan nem is tudom idézni, de lényeg, hogy olyan vicces butaságokat írnak, ami számomra érthetetlen.

Nem szakmailag, egyszerűen a józan ész (magyar nyelv) mentén.


"Köszi, de nem ChatGPT-s válaszra vártam."

Szakembert leugatod, nem hagyod kibontakozni, akkor marad a ChatGPT.

Szoktam néha így hozzászólni, először terelek kicsit. Ha nem szimpatikusan reagál az ember, utána már nem is olyan fontos segíteni neki. Ő ezt választotta.

jan. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Úgy szólsz hozzá, hogy burkoltan lehülyézed, miért ír hülyeséget? Mérnökinforamtikus vagyok, nem nagy meglepetés ha azt írom, hogy sose tudják megfogalmazni a problémát az emberek, hiszen azt se tudja mit kérdezzen, mit mondjon, teljesen megértem, honnan tudná. Viszont én már fél szavakból is megértem, hogy mi a probléma, hol kell keresni a problémát és elmagyarázom neki.


De ha észrevetted a fő kérdésem nem is az volt, azt csak mellékesen írtam oda. A kérdésre viszont választ nem kaptam. De majd akkor utána járok magamtól.


A sistergés elmúlt, a földeléssel van gond valahol a csatlakozónál.

jan. 14. 22:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!