Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen kategóriájú hangfalakat...

Zizizabalo kérdése:

Milyen kategóriájú hangfalakat lenne érdemes venni ehhez az erősítőhöz?

Figyelt kérdés

Tehnics SA GX 390.

Kaptam egy jó állapotú régi házimozi erősítőt, amihez kellene egy pár sztereó hangfal.

Vettem már egy dac-ot hozzá, mert korából adódóan nem rendelkezett megfelelő csatlakozással.


Otthoni nappalis átlag felhasználásra kellene.


Nem szeretnék túl sokat költeni, eddig 150 euró körül van a szett, nagyjából 200 euró a max amit áldoznék hangfalakra (70-80k huf).

Jöhet új vagy használt, annyi, hogy a használt piac elég halott a környéken.


Spec:

-Power output: 40 watts per channel into 8Ω (stereo)

-Surround output: 40W (front), 40W (center), 40W (rear)

-Total harmonic distortion: 1%

-Damping factor: 30

-Speaker load impedance: 8Ω to 16Ω



febr. 2. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Otthoni zenehallgatásra egy Videoton DC 2050-es szerintem teljesen jó, nekem is ilyen van a házi-mozi szett mellett.
febr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

videoton szar, mert kitöredezik a membrán, inkább:


[link]

febr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 A memrán nem töredezik ki max a gumiszél, de az meg javítható.
febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jónak tűnik ez a Polk X15, nem vészesen drága. Bőven elég is lehet ehhez az erősítőhöz, bár nagy vas, de lehet sztereó rendszerhez csak nem a legizmosabb.
febr. 3. 22:01
 5/7 anonim ***** válasza:

@3 "A memrán nem töredezik ki max a gumiszél, de az meg javítható."


A membrán része a gumiszél...de feleslegesen kötözködsz...


Ha már itt tartunk, valójában nem is gumi, hanem habszivacs. A kérdező nem javítgatni akart...

febr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Te kezdtél el kötözködni nem én! Mert az általad linkelt hangfalnál nem fordulhat elő idővel, hogy elfárad a membrán széle? Dehogynem. Senki nem mondta, hogy rosszat kell venni, és ha egyszer megvan csinálva, akkor 10 plusz évig nincs vele gond, és ha már az anyaggal kötekszel, nekem volt egy ilyen hangfalpárom, amit Fehérváron csináltatott egy kolléga, és arra rendes gumiszélt tettek, nem ilyen habból sütöttet.
febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A damping factor magyarul csillapítási tényező. Ez az erősítő kevésbé képes visszacsillapítani a hangfal mélysugárzóját egy erőteljes mély jel után, emiatt az tönkremehet (lásd fenti hozzászólások). Nekem egy Sony F270em van, annak 70 a csillapítási tényezője, azzal hajtok ki egy Videoton DC 2550-et. Viszont olvastam, hogy megfelelő értéknek legalább 100-150-nek kell lennie. Emiatt inkább egy kisebb hangfalat ajánlok, legfeljebb 20 centis méllyel.

Kérlek javítsatok ki ha tévedek, mert még laikus vagyok a témában. :)

febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!