Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Telekom IPTV-t mivel tudnám...

Telekom IPTV-t mivel tudnám kiváltani?

Figyelt kérdés

Régebben volt Telekom IPTV-m, de most olyan helyen lakom, ahol nincs Telekom. Viszont nagyon hiányzik az IPTV, főleg a megállíthatóság, a párhuzamos felvétel és az egyszerű használat miatt. Van olyan megoldás, amivel a lehető legjobban ki tudnám váltani a Telekom IPTV-jét? (Vezetékes internetem persze van, csak nem Telekom).


Tudom, hogy létezik rengeteg IPTV szolgáltató, de ezek nagyon macerásnak tűnnek a TV-n történő kezeléshez, nem is nagyon engedik a műsorok rögzítését, vagy csak én nem értek eléggé hozzájuk.


Nekem az lenne a lényeg, hogy össze lehessen hozni valami olyasmit, mint a Telekomnál volt, hogy bedugok egy boxot a TV-be egy HDMI kábellel, aztán a box távirányítójával tudom váltani a csatornákat, előhozni a műsorújságot, felvételeket előre ütemezni, a műsort megállítani stb. Szóval mindehhez ne a képernyőn kelljen valami virtuális billentyűzeten kínlódni.


Azt is láttam, hogy van pár magyarországi szolgáltató, akik ígérnek valami hasonlót, de valami borzalmasan gyenge csatornakínálattal, a legtöbb csatornájuk nem is HD, és rögzíteni szinte semmit sem lehet náluk. Szóval működhet a dolog külföldi szolgáltatóval?



febr. 10. 18:00
 1/9 anonim válasza:
54%
Azzal, ha nem TV-zel. Fogsz egy occsó média PC-t, rákötöd a TV-re, és azt csinálsz, amit csak akarsz. Vannak streaming szolgáltatók, youtube, torrent, stb.
febr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy tv-box-al ezt mind meg tudod oldani, de az adást megállítani csak akkor lehet, ha éppen felveszed az adást.
febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk megmondhattad volna, hogy milyen szolgáltató van. Mert csak azt választhatod, ami elérhető. Akinek nincs kábele, azt nem tudod választani.
febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vodafone-nál visszanézhetőek a műsorok. Meg is állítható. Rögzíteni nem szoktam, mert vissza lehet nézni talán 2 hétig.
febr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as:Éppen az a lényeg, hogy itt nincs olyan kábeles szolgáltató, amelyik ilyet nyújt. Csak internet van meg hagyományos digitális kábeltévé. De tudom, hogy vannak netes IPTV szolgáltatók is, akik a már meglévő interneteden küldik a jelet. Engem ez érdekelne, mivel itt másra nincs lehetőség. Viszont nincs benne tapasztalatom, ezért kérdeztem, hátha másnak van.
febr. 12. 03:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a 4. választ.

Vagy ezt: [link]

febr. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A Vodafone-nal nem sokat érek, mert az is csak ott szolgáltat, ahol kábele van. Itt sajnos csak Vidanet van, ami meg nem hajlandó semmiféle új technológiával foglalkozni, felvételi lehetőséget bevezetni, csak a jó öreg, 40 éves kábeltévét a parasztnak. És nem is terveznek ilyesmit a következő 100 évben.


A directone-t én is néztem, de elég siralmas a csatornakínálatuk, nagy része nem is HD, és csak bizonyos műsorokat lehet felvenni (pont azokat, aminél semmi értelme).


Én ilyesmire gondoltam: [link]


Csak nem tudom, ezek valójában mit tudnak, hogy működnek, mennyire megbízhatóak. Ezeknek pl. még az oldaluk is alig töltődik be, nehéz elképzelni, hogy képesek világszerte 15 000 csatornát nyomatni.

febr. 12. 19:04
 8/9 anonim ***** válasza:

"A Vodafone-nal nem sokat érek, mert az is csak ott szolgáltat, ahol kábele van."

Nem.

febr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát megpróbáltam, egyből bekérte a címemet, és kiírta, hogy itt nem szolgáltatnak. Te honnan gondolod, hogy mégis?
febr. 13. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!