Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen olcsó (használtan is...

Milyen olcsó (használtan is beszerezhető) táblagépet ajánlatok tanulás és internetezéshez?

Figyelt kérdés

Leginkább tényleg csak jegyzet íráshoz, egyetemhez szeretnék egy olcsó kategóriás táblagépet venni, tudtuk ajánlani?

Én most iPad Air 2 néztem, használtan, de meghallgatnék pár véleményt.


febr. 19. 21:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Az ártól függ, mennyit szánsz érte, mit értesz az olcsó alatt.

Az iPad Air 2 és iPad mini 4 a legallja Apple-ben, amit szerintem még érdemes megvenni. A kettő kb. egy kategória, az Air 2 mérete 9,7 col, a mini 2 pedig 7,9 colos. A RAM mindkettőben 2Gb LPDDR3, a processzor viszont az Air 2-ben valamennyivel erősebb, de a tesztek alapján minimális a kettő közötti sebesség különbség, mivel az Apple megfogalmazása szerint is az iPad mini 4 egy kicsinyített Air 2. Mindkettőn az iPadOS 15.8 rendszer fut, ami nem a legújabb, viszont egyenlőre még kap biztonsági frissítéseket, továbbá az áruházból a legtöbb alkalmazás telepíthető rá. A 16 Gb tárhelyű alapmodell ára állapottól függően mindkettőnél 35-45.000 Ft körül van. Nekem van egy iPad mini 4-em, egy hete vettem másodlagos táblagépnek, a másodlagos nálam annyit jelent, hogy naponta több órát használtam, csak egy olcsó és kompakt készüléket kerestem, ami magammal vihetek, és ha baja lesz, akkor nem került sokba. Én is az Air 2 és mini 4 között gondolkoztam, végül a kompaktabb méret miatt esett a választásom a minire, tetszik, hogy a kabát zsebemben is elfér. Amire viszont te használnád, az Air 2 előnyösebb lenne, könnyebb a nagyobb kijelzőn jegyzetelni. Viszont így tudok tapasztalatot írni a mini 4-ről (az Air 2 is hasonló lesz). Streamingre, zenelejátszásra, YouTube-ra, jegyzetelésre és böngészésre használható ez a készülék, FullHD videókat még akadás mentesen lejátsza. Viszont sebességben nem olyan gyors, mint az erősebb/újabb modellek, pl. a weboldalak betöltődési ideje valamennyivel hosszabb, különösen méretesebb portáloknál, aki gyorsabb készülékhez van szokva, azok számára ez lehet zavaró lesz, egyébként minden weboldalt megnyit, kompatibilitási problémákat nem tapasztaltam. Hangsúlyozom, hogy Apple-ben ez a kettő a legalja, az egyel régebbi modelleken sokkal régebbi iOS fut, a mini 3 és Air 1 meg sem kapták az iPadOS-t, ezekre egy csomó alkalmazás nem is telepíthető egyfelől mert túl régi, másfelől mert nem iPadOS.


Ha egy kicsivel többet tudsz rászánni, az iPad 5 is egy opció, ezen egyel újabb iPadOS 16.7 van, már LPDDR4 RAM-ot kapott, és valamennyivel erősebb processzort. Ennek az átlagára (az alapmodell) állapottól függően 50-60.000 Ft körül van.

Az iPad 6 átlagára (szintén az alapmodell) 55-65.000 körül van, ezen már a legújabb iPadOS 17.4 fut, illetve frissíthető rá. Ebben már sokkal erősebb a processzor, és sebességben is jobb az előzőekben felsorolt modelleknél.


Nálam azért volt az ár fontos szempont, mert könnyen ellophatják (iCloud zár miatt használhatatlan lesz a tolvaj számára, de akkor is elvihetik mert nem értenek hozzá), vagy elejthetem, esetleg elhagyhatom, erre nem szeretnék drága készüléket magammal vinni.

márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!