Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség a mikrofon...

Mi a különbség a mikrofon kábel és az analóg összekötő között?

Figyelt kérdés

Készíteni szeretnék RCA kábeleket, hogy összekössem az audio eszközöket az erősítővel. Igen tudom, hogy az összekötő kábel pont erre való.

Viszont mikrofon kábelből ugyan úgy tudnék csinálni 1 pár RCA kábelt külön külön. Hibát követnék el?


Mikrofon kábel:

[link]


Összekötő kábel (mondjuk ez duplán árnyékolt):

[link]



márc. 3. 11:50
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Szimmetrikus jelátvitelre alkalmazott mikrofonkábel szerepel a linken, amikor két melegpont van (például a dinamikus mikrofonbetét két pontja, ezek a dinamikus hangszóróhoz hasonló betétek), amit körülvesz az árnyékolás, illetve GND. Ilyenkor ezt egy szimmetrikus bemenetű erősítőhöz csatlakoztatjuk, esetleg baluntrafóhoz.

A szokásos RCA-kábel aszimmetrikus jelátvitelt valósít meg, egy melegpont, egy GND /árnyékolás.

Ha a mikrofonkábelt alkalmaznád (bal-jobb és GND), a két oldal között keletkezhet némi kapacitív áthallás, mivel egymás mellett futnak.

Vagy csak egy oldalt viszel át egy ilyen kábelen.

márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1, igen az lenne a cél, hogy a bal és jobb oldal külön kábelen futna.


Itt egy példa:

[link]


Ilyen esetben alkalmazható a mikrofon kábel?


#2, köszi de olyan analóg összekötő kábelem nekem is van, nem kell :D

márc. 3. 19:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyilván tudom, működni fog és youtube-on is láttam valaki így csinálja, de úgy szakmailag ez helyes-e? :D
márc. 3. 22:11
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nem jelent problémát, sőt mikrofonkábel elvben jobb minőségű is.

Az árnyékolást kötöd értelemszerűen ugyanúgy, célszerű a kéket is kijelölni GND-szálnak, ezáltal csökkented a GND-ág ellenállását.

Fehér lehet a melegpont.

márc. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm szépen :)
márc. 4. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!