Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen set-top boxot ajánlotok...

Milyen set-top boxot ajánlotok Tv csatorna felvételére az Emag-ról?

Figyelt kérdés

Tarr szolgáltatóm van.

Szeretném a felvet filmet PC-re is felmásolni.

HD-mi kábellel lenne jó összekötni a tévével.


Olyan lenne jó Tarr kábelt csak be dugom a boxba.



márc. 3. 22:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nekem ilyenem van [link]

2016-ban vettem, nem gondoltam hogy még kapható ez a típus. Ritka madár, mert képes a kódolatlan adást kódolatlanul felvenni (ha a menüben a "felvétel kódoltként" funkciót kikapcsolod), erre nem sok box képes. A tévé helyett ebbe dugod az antennakábelt (vagy oszd ketté, akkor tudsz felvétel közben másik csatornát nézni a tévével), a tévéhez HDMI vagy SCART kábellel csatlakozik (így a magnóra is rákötheted, bár sok értelme nincs). Behangolod és utána remekül teszi a dolgát. Arra figyelj, hogy a legújabb szoftverrel fura volt a felvétel, mert az UTC idő szerint indult el, nem a beállított időzóna szerint. Én a 2020 május 13.-i szoftverrel használom, azzal hibátlanul teszi a dolgát.

márc. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

11/

Az a szoftver honnan tölthető le?

márc. 4. 09:35
 13/23 anonim ***** válasza:

#7 Ez inkább a 4 tuner, és egyebek miatt ilyen drága. Én mintha láttam volna régebben megfelelőt 20 ezer körül is.

Kérdező, ha találsz ilyet, ahhoz külön kell venni külső HDD-t vagy SSD-t. Megteszi régi használt cucc is USB házzal.

márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Ezt vettem meg: [link]

De nem tudom mire való a külső infra jack kábel?

Felkel ragasztani a falra vagy mire szolgál?


"(ha a menüben a "felvétel kódoltként" funkciót kikapcsolod)"

Sajnos nem találtam meg a menüben.

márc. 10. 11:05
 15/23 anonim ***** válasza:

Az a távirányító vevőjeként szolgál, így a boxot el tudod tenni olyan helyre is ahol nem látja a távirányítót, elég ezt a vevőt olyan helyre tenni ahol látszik és ugyanúgy tudod vezérelni. Nem kötelező használni, ha a készülék is látja a távirányítót.


Ha be van dugva USB háttértár: Menu->Média->Felvétel beállítások. A timeshiftet (megállítható,visszatekerhető élő adás) érdemes ugyanitt kikapcsolni, mert az felvétel közben is aktív (ha másik csatornára kapcsolsz) és terheli a háttértárat, meg lefoglal belőle, ami a felvételnek nem lesz elérhető, kikapcsolva a teljes kapacitás rendelkezésre áll felvételhez.

márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Ez szerinted jó lesz elosztónak?

Így akkor tv-n és tudom nézni a csatornákat: [link]

márc. 10. 12:55
 17/23 anonim ***** válasza:
Tökéletes. A boxszal is tudsz nézni felvétel közben másik csatornát, de csak olyat ami a felvettel azonos frekvencián van (a csatornalistán a többi ki van szürkítve). Ez nagyon lekorlátozza a nézhető csatornákat, nagyon ritka ha pont olyat néznél, így érdemes elosztani, de addig is átmeneti megoldásnak tudd, hogy ilyet is tud a box.
márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Van Scart kábelem és RCA kábelem, Scart része megy a Boxba az RCA vége meg a VHS-be de nem jön be semmi.


Mit kellene beállítani?

márc. 10. 15:23
 19/23 anonim ***** válasza:
Az előbb jó volt, csak nem találtad a menüt, nem?
márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

VHS-en eddig se jött be pedig összekötöttem Boxot VHS-el.

TV HDMI-n jön csak a Box képe, de azt is szeretem volna hogy VHS-el AV is lehessen felvenni.

márc. 10. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!