Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Jelenleg nekem a számítógépemb...

Jelenleg nekem a számítógépemben 2db HDD van. De csak akkor indul el ha az 1-ik van bekötve. (1 Samsung és 1 Maxtor) A problémám az hogy amikor a bios-ba belépek, nem tudom beállítani h meikről boot-oljon. Mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés
a legelején ahol ki van írva a 2db cd/dvd meghajtó, ott meg vmi fura karakterek ir(a legfelső sorban). a kapacitás pedig 90 vmennyi GB.
2010. okt. 25. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem SATA, akkor arra kell figyelni, hogy egy kábelen (az a széles 50 vagy 80 erű) két eszköznek - legyen az CD/DVD és HDD vagy két HDD vagy két CD/DVD - ellentétesen kell lennie "jumperolva".


Azaz az eszköz hátulján, ahol az a széles kábel csatlakozik van egy kis rövidzár (jumper), ami rá van dugva két érintkezőre. Fölötte/alatta a felirat MASTER és SLAVE.


Tehát az egyik eszközt MASTER-re a másikat SLAVE-re kell átrakni.


Ha mindkét eszköz azonos helyre van jumperolva (MASTER-MASTER vagy SLAVE-SLAVE), akkor lépnek fel a fent leírt problémák.


Ettől függetlenül, lehet más hiba is. De ez az első lépés a hiba okának kiderítésére.

2010. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké! Rendben. Köszi hogy megpróbálsz segíteni! Megpróbálom!
2010. okt. 26. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!