Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mitől voltak különlegesek...

Mitől voltak különlegesek ezek a TV készülékek?

Figyelt kérdés
Most volt lomtalanítás, és láttam kidobva egy számomra szokatlan tévét. Nagy volt, legalább akkora képernyővel mint a lapos lcd vagy plazma. De ez nem lapos volt hanem a nehéz tévék közé tartozott, mert hátul doboza van és volt még elég nagy alja is ahonnan valami alkatrészt kiszedtek ezért ki volt bontva. Korábban soha nem láttam ilyet, senkinek az ismerőseim közül nem volt. Mindenki a laposakat szereti mert az fér el jól és könnyű. Ez ránézésre nehéznek is tűnik a mérete alapján. Kerestem milyen lehet és szerintem Samsung SP43T8HE vagy HL is van, ezekre hasonlít és projektoros tévének hívják. Így sem lettem okosabb, nem tudom milyen az, és nincs sehol leírás hogy jellemezzék, csak árukeresőn látom. Úgy gondolom lakásba nem a legjobb mert nagy és látszatra nehéz, azt írják gurulós állványra szerelik. Érdekel, mikor voltak ezek a készülékek kaphatók és népszerűek, és hogy mi a sajátossága. Úgy értem mi az amiben jobb a laposnál, miért választhatja valaki ezt?

márc. 26. 14:11
 1/7 anonim válasza:
100%
Egy rövid ideig futott, tudom melyikre gondolsz. A hagyományos, és a plazma között volt.
márc. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Projektoros tv lehetett az:

[link]

márc. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen az volt, de az érdekel nagyjából ez melyik években volt elterjedve? Valóban rövid ideig futhatott ha ennyire nem is hallottam róla, gondolom a nagy mérete miatt nem volt túl népszerű és ahogy megjelentek a laposak már senkinek nem kellett.
márc. 26. 14:41
 4/7 anonim válasza:
54%
Projektoros tv
márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Igen, a projektoros TV, annyira nem volt nagy szám. Viszonylag nagy átmérőt tudtak a hagyományos CRT TV-k és a sík képernyősökkel szemben. Hamar kifutottak és/ mert sok volt a meghibásodás rövid időn belül a régiekhez képest. (Izzó)
márc. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 25 évvel ezelőttig (akkor jelentek meg a plazmatévék egy autó áráért) ha 32"-nél nagyobb képet akartál nézni, ez volt az egyetlen megoldás. Ezek is horror pénzbe kerültek, a képük pedig nem volt túl szép).
márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a képen is láttad, nem egyszerű hangszórói vannak, a képernyő alatt egy komplett hangprojektor (innét is a neve). Na meg ugye régen domború képernyő volt, és max. 80 centinél nem igazán nagyobb, ehhez képest a 100 cm fölötti sík képernyő látványos újdonságnak számított. A kép és hanghatás miatt gyakorlatilag nem csak tv volt, hanem házimozi is egyben, és ez volt a lényege.


1997-‘98 körül jelent meg, és akkoriban a Camponában láttam bekapcsolva egy kiállított darabot, 127 cm, 1-1.5 millió Ft körül volt! Lehidaltam, egy tökéletes állapotú használtautó áráért...


Gárdony csak 5 km (velencei vagyok), és mindössze 20 ezerért még gyanúsan olcsó is, nagyon vonzó lenne, de egyik hogy helye sincs, a másik hogy képhiba meg megmagyarázza az árát.

márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!