Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 85 mèretű TV igaz hogy csúnya...

85 mèretű TV igaz hogy csúnya a kèpje mert már túl nagy ?

Figyelt kérdés
Egy TLC QLED SMART TV-ről van szó vásárolni szeretnèk egyet

márc. 30. 09:27
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
85%

Ha TV-műsort nézel rajta, abból is az alacsonyabb bitrátával közlekedő szolgáltatásokat, ott már kiütköznek a gondok, de ha kellő távolságról nézed, javul a helyzet.

Jó minőségű 4k műsorokkal is, megfelelő bitráta mellett.

márc. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Ekkora méretben (mert gondolom nem cm-re gondoltál) állítólag már a 4K is pixeles közelebbről, nem hogy a Full HD, bár létezik felskálázás az talán segít valamennyit.
márc. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát 217 cm a tv hálószobába akarom kb 5 6 mèterre van az ágy a tv-tőll azèrt szerintem elègè messze van
márc. 30. 10:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az tényleg mesze van.
márc. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
77%

Skálázás: ha egy 1920x1080 méretű képet 1:1-ben teszünk rá a 4k kijelzőre, akkor a képernyő közepén egy arányosan kisebb téglalapot látnunk.

Mondjuk ennek értelmében, de középre szokta tenni a készülék:

[link]

Tehát a tartalmat fel kell skálázni, méretezni, hogy az egész képernyőt kitöltse. Ezt persze a TV maga is megteszi, a megfelelő beállítással.

Minőségen a skálázás nem javít (sőt, jobban kiütköznek a hiányosságok), csak képet nagyít.

Ha alkalmaznak is eljárásokat a pixelesség elmosására, de attól nem lesz több az információtartalom (bitráta, bitsebesség).

De ha az ember távolabbról nézi, az is "képsimító" effekt.

márc. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A képsimítási eljárásokra gondoltam. Nekem régi és olcsó tévém van, de ezek talán fejlődtek valamennyit pl. AI támogatással, nem tudom.
márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 luldwig válasza:
SAMSUNG QE65S95BAT (1m-ről is )!
márc. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!