Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem játsza le a hangot...

Miért nem játsza le a hangot a DVD lejátszó? Kép van, hang nincs.

Figyelt kérdés

Van egy régebbi DVD lejátszóm, egy Technika DX09.

3 db filmet átkonvertáltam FFmpeggel mkv-ból mp4-be, mpeg2 a videkodek, audio maradt AC3, mint az eredeti fájlban is, konténernek mp4.

Ezeket kiírtam egy hagyományos DVD lemezre.

A készülék szépen be is tölti, a lejátszás elindul, de teljesen néma, hiába babrálok a hangbeállításokkal.

Semmilyen hibaüzenetet nem ír egyébként.

A lejátszó SCART-al van csatlakoztatva a TV-hez.

Próbáltam egy másik lemezt, azt lejátszotta hanggal is.

Mi lehet a probléma?



ápr. 14. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
azért mert nem kompatibilis a lejátszóval a formátum hang része. MP2-re konvertáld az audio sávot, ha ez lehetséges. Én egy régebbi tévével jártam ugyan így.
ápr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem lesz akkor gagyi a hangminőség? Most 6 csatornás az AC3.
ápr. 14. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Hagyományos dvd lejátszónál xvid legyen a videó, mp3 pedig az audio codec, a konténer pedig avi legyen.
ápr. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ac3-at le kéne tudnia játszani a DVD lejátszónak. Nem lehet, hogy pass through módban van? Állítsd át PCM-re, akkor menni fog, viszont így elvész a 6 csatorna, sztereó lesz. Ha van 5.1-es házimozid és az digitálisan csatlakozik a DVD lejátszóhoz, akkor maradjon pass through módban. Közvetlenül legyen bekötve a lejátszóba koaxiális vagy optikai kábellel, ne a tévén keresztül. Ennek a hátránya, hogy a házimozi leveszi a hangot, csak a kép megy a tévébe, így a tévé hangszórója mindig néma marad, csak a házimozin tudod hallgatni a lejátszó hangját.
ápr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nos végül Xvid-be konvertáltam, ahogy a 3-as is írta, hangnak pedig kénytelen voltam 2 sávos mp3-at. Konténer .avi lett, így szépen lejátsza. Úgy tűnik AC3-at csak akkor tud olvasni a lejátszóm, ha rendes DVD formátumban van 1 db film, .VOB formátumokra szétbontva, VIDEO_TS meg AUDIO_TS mappákban. Nem egészen értem, hogy miért. Elég szigorúan követi a szabványokat, ha valami kicsit eltérő formátum, akkor már nem tetszik neki. Úgy tűnik ugyan azt a kodeket nem képes minden konténerből kiolvasni, vagy nem tudom...
tegnapelőtt 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!