Pclaci007 kérdése:

Olyan dvb-c settopboxot keresek amire rátudok kapcsolódni interneten keresztül és tudom nézni az otthoni kábeltvt? Telefonon vagy notebookon úgy hogy nem vagyok otthon. Köszi az értelmes válaszokat.

Figyelt kérdés

ápr. 22. 23:27
 1/2 Aktív Szál ***** válasza:

Kétlem, hogy találsz ilyet, pláne, hogy ugye a szolgáltató hálózatára nem tudsz kapcsolódni akármivel.

Melyik szolgáltató amúgy? Mert Diginél pl. van alapból olyan szolgáltatás, hogy neten bárhonnan nézheted azokat a csatornákat, amik otthon is jönnek.

ápr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van. De a távoli elérést csak egy plusz szerver közbeiktatásával tudtam megoldani (linux+tvheadend)

Ilyen felállásban meg édesmindegy, hogy milyen fajta a tunered.


Tehát ez ami nekem van konkrétan ez:

[link]

Ebben 4db dvb-c tuner van, és digi szolgáltatóval használom.

Azt csinálja, hogy ugye bejön az adás, és a kezelőszoftverével én megmondom neki, hogy milyen frekit kérek, és ő azt utána LAN hálózaton szétszórja. Aki akarja, veszi. Meg nem mondom hogyan.. tehét nem a normál LAN cuccot használja, ahol ugye van minden eszköznek egy címe, amit a router oszt ki (DHCP), és akkor annak küldi, aki kérte. Hanem ez ilyen univerzálisan vehető valami az internetes LAN hálón.. fszom tudja... UDP?


Viszont én ezt sehogy se tudtam elérni külső hálózatról. Egyszerűen nincs rá program.

Maga a telefonos app is egy hulladék (hát régi is már, kutya nem foglalkozott vele), nem jó, nem megy. És hiába csináltam még egy VPN hálózatot is, akkor sem ment a távoli elérés. Vagy éppen nyitottam a portokat, tcp udp minden, utánanéztem ilyen dolgoknak. De nyilván ebben a konkrét témában semmi nincs, más megoldás meg nem segített.


Szóval most ez a szerver azt tudja a tvheadend-del, hogy az veszi és kezeli ezt a tuner cuccot, meg rögzít ha kell, és http protokollban sugározza az adást. Azt meg már simán lehet portforwardolni meg bármi lejátssza ha kell. Van jó telefonos app is.


Tehát mivel a szerver kell, így bármilyen tuner lehet, amit a tvheadend kezel. Annyi tuner kell, amennyi csatornát akarsz egyidőben nézni+rögzíteni.


Nagy munka, de ha szeretsz parancssorban (linux terminal) bszakodni, meg minden vágyad heteken át krvaanyázni, akkor sok sikert a tvheadend-hez. Asszem valahol lrohardver fórumon van egy topik ilyen dvbc-tvheadend féleségekkel, érdemes kutakodni.


Kész, megvásárolható megoldásról én nem tudok. De elvileg elképzelhető, hogy létezik. Mert azért ez az én tunerem sincs annyira messze a tökéletestől


Szerver amúgy lehet egy kis pi4 is akár. Élő adást szerintem elbírná. talán még felvételt is. Átkódolást már nem valószínű.

ápr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!