Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fényképezőknél az ISO szám...

Fényképezőknél az ISO szám mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

Azt tudom h érzékenység de ez mit jelent?

És mi a jó ha magas vagy ha alacsony, mikor lesz szebb a kép?


2010. okt. 27. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
14%

az ISO minőségszabvány, az a cég kapja meg, ami teljes mértékben megfelel azoknak a feltételeknek, amiket kiszabnak benne. A szám maga azt jelenti, milyen beállítottságú a cég.

Köze sincs a termék minőségéhez, max átvitt értelemben XD

2010. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hmmm értem
2010. okt. 27. 22:03
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
1. marhaságot ír. Ezt olvasd el: [link]
2010. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi furcsállottam is XD
2010. okt. 27. 22:08
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi bébi (K)
2010. okt. 27. 22:08
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Az ISO valóban nemzetközi szabvány de nem a minőséget jelenti hanem a nemzetközi cserélhetőséget.


A fényképezésnél azonban az ISO értékek a kép elkészítéséhez szükséges fényerőt jelentik azt hogy az adott gép mennyi fényből tud elfogadható képet csinálni. Megfordítva kevés fényből is lehet képet csinálni ha megemeljük az ISO értéket.

2010. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2010. okt. 27. 22:29
 8/10 anonim ***** válasza:

A linkelt részt nem olvastam, de digitális gépeknél hüvelykujjszabály, hogy mindig a lehető legalacsonyabb ISO értékkel fotózz, amivel még el tudod kerülni az alulexponálást (magyarul túl sötét kép), vagy a bemozdulást (hacsak nem ez a cél).


Magasabb ISO mellett ugyanis zajos lesz a kép (szemcsés, oda nem illő színű pixelek jelennek meg rajta).


Magyarul minél kisebb ISO, annál élesebb és annál jobb színű képet kapsz.


Persze a gyártók mind teleírják a prospektust, hogy 1600-as, meg 3200-as ISO és alacsony zajszint, de ez relatív, főleg olcsó kompakt géppel nem fogsz szép képet csinálni magas ISO mellett.


Fontosabb a legalacsonyabb érték, mert normál fények mellett mondjuk 64-es ISO-val is simán tudsz normál témákat fotózni (tájkép, portré, ez a kutyám, áll a család a Gobbi Hilda lovasszobor előtt), nem fog bemozdulni, viszont szép lesz.


Én pl. egy Fuji Finepix S5600-at használok, amin ISO 64-100-200-400-800-1600 van. A 400 fölé elvétve megyek, azt is már szürkületben, ha nem akarok vakuzni (az is egy külön téma). Ilyen 1600-as képeket legfeljebb tábortűznél csináltam (minimál fény, de mozgolódó alakok, vaku elvenné a hangulatot, marad az érzékenység feltolása, ld. 1600-as ISO).


Remélem nem voltam túl bonyolult (aki meg ért hozzá, attól elnézést az egyszerűsítésekért).

2010. okt. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A linkelt részt nem olvastam, de digitális gépeknél hüvelykujjszabály, hogy mindig a lehető legalacsonyabb ISO értékkel fotózz, amivel még el tudod kerülni az alulexponálást (magyarul túl sötét kép), vagy a bemozdulást (hacsak nem ez a cél). "


Ez egyébként igaz. Érdemes a gépen auto-ról átállítani a legalacsonyabbra, aztán ha nem jó a kép legfeljebb fentebb veszed. Alacsony ISO-nál sokkal kisebb a zaj. Amúgy meg szívesen bébi :P

2010. okt. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszkösz:D
2010. okt. 28. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!