IPad Air 2 megérné még? Mennyire használható egy ilyen tablet manapság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehetőségem lenne venni egy iPad Air 2-t ismerőstől 30 ezer forintért.

iPad OS 15.8.2. fut rajta jelenleg.

Az akkumulátora 80%-os.

Szerintetek megéri megvenni teljesen alap felhasználásra? Filmnézés, zenehallgatás, közösségi oldalak.



máj. 12. 12:25
 1/4 anonim válasza:
64%

Szia!


Ha úgy látod teljesen jó állapotban van és a tárhely is elegendő számodra, akkor szerintem alap felhasználásra teljesen megfelelő.


Az Air 2 még nem túl régi ahhoz, hogy ilyen felhasználásnál rontsa a felhasználói élményedet.

máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Nekem iPad mini 4 van, ez hasonló specifikációval rendelkezik, mint az iPad Air 2, (ugyanabban az évben jelent meg mindkettő), annyival jobb, hogy az Air 2 processzora egy picit erősebb (vagyis egy maggal több van benne), de mindenhol azt írják, hogy hétköznapi használat során alig érezhető különbség a kettő sebessége között. Az Apple megfogalmazása szerint az iPad mini 4 egy kicsinyített iPad Air 2, és ez a gyakorlatban is így van. Tehát nyugodtan megírhatom az iPad mini 4-el kapcsolatos tapasztalataim erre a kérdésre, mert ugyanerre számíthatsz.

Én kb. két hónapja vettem használtan másodlagos táblagépnek, ami nálam napi több óra használatot jelent, csak van mellette egy sokkal jobb iPad 9, de a kompakt mérete miatt a minit viszem magammal. Én (is) olcsó készüléket kerestem, mert könnyen megsérülhet, elejthetem, elhagyhatom stb. A 30.000 Ft-os ár szerintem teljesen korrekt érte.

Ez egy 2015-ös modell. Azaz kb. 9 éves!!! Ugyanakkor az Apple hosszan támogatja a készülékeit, ezért megkapta az iPadOS 15-ös verziót (jelenleg 17 a legújabb, nemsokára jön a 18). Tehát a szoftver nem a legfrissebb, de még nem is túl régi, az iPadOS és iOS 15.0 2021 szeptemberében jelent meg, a jelenlegi verzió 15.8.2, ami 2024 március 05.-i. Az iOS 12 támogatását alapul véve az kb. 4,5 évig kapott biztonsági frissítéseket (a köztes verziók azért nem kaptak, mert minden iOS 13-mat futtató eszköz megkapta a 14 és 15-öst is), így talán olyan 2025 végéig fog még kapni biztonsági frissítéseket. Természetesen erre nincs garancia, mert az Apple nem teszi közzé, meddig támogat egy terméket, de a korábbi támogatottságot alapul véve erre lehet következtetni. A legtöbb alkalmazás az App Store-ban iOS/iPadOS 15 vagy újabb verziót igényelnek, tehát néhány kivételtől eltekintve minden telepíthető, amihez elég erős a készülék hardvere (komolyabb játékokat nem fog vinni).

Az iPadOS 15 alap rendszer sebessége jó, a telepített alkalmazásoké változó. Streamingre, YouTube-ra, közösségi médiához, zene lejátszáshoz, e-könyv olvasáshoz bővem megfelel (HD, sőt 1080p FullHD videókat akadás mentesen viszi). Böngészésre kompromisszumokkal megfelel, a nagyobb weboldalak betöltési ideje lassabb, ha gyorsabb készülékhez szoktál, ez lehet zavaró lesz (nekem az). Arra elég, hogy megnézz 1-2 weboldalt meg elolvass pár cikket, de ha sokat interneteznél rajta, akkor erősebb készüléket ajánlok, pl. iPad mini 6 már 50.000 Ft körül beszerezhető. Fagyásokra vagy hibákra nem kell számítani, jól működik minden, csak lassú lesz.

Mekkora tárhelyű készüléket vennél? Én a 16 GB-osat választottam, mivel ilyent találtam jó árban. Az árából ítélve én a 16 GB-osra tippelek, a nagyobbak már 40-50.000 Ft körül mennek. Ebből kb. 8 GB marad szabadon, a többit elfoglalja az iPadOS és alap programok. Legalább 2-3 GB-ot érdemes szabadon hagyni a gördülékeny működés érdekében, így kb. 5 GB tárhely marad, amit szabadon felhasználhatsz az alkalmazásaidhoz és egyéb adataidhoz (pl. fényképek, zenék). Sajnos ez nem sok, felteszed rá a kedvenc böngésződ, YouTube-t, Gmailt, Facebookot, Messengert, meg esetleg még 2-3 további alkalmazást, és már be is telt. MicroSD kártyával pedig nem bővíthető. Nekem a 16 GB éppen csiszre elég, de ha te is ilyent veszel, arra számíts, hogy csak 5 GB-ot tudsz szabadon felhasználni, ha ezt túlléped, akkor lassabb lesz, illetve a frissítések előtt törölnöd kell róla. Egyébként tud egy olyan szolgáltatást, hogy az alkalmazást törlöd, de az adatokat megőrzi, ezzel tudod cserélgetni a kevésbé használt alkalmazásokat, ha bevállalod azt, hogy minden alkalommal telepítened és törölnöd kell (ezt speciel én nem használom benne, inkább kevesebb alkalmazásom van, csak a legesleglényegesebbek, de ha egy jövőbeli frissítéskor kevés lesz a szabad helyed, még jól jöhet ez az információ).


Bocsánat, hogy egy kicsit hosszú lett az írásom és köszönöm, ha elolvasod. De úgy gondolom, hogy a részletes és kimerítő válaszom segítségedre lesz abban, hogy a számodra megfelel-e ez a táblagép, és mindent lényegesnek tartok, amit leírtam.

máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én köszönöm nagyon szépen kedves utolsó, hogy ilyen részletesen leírtad!


32 gigás modell, amit vennék.

máj. 12. 14:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért nagyon jó ár a 30000 Ft, ha mégsem tetszik, ennyiért el tudod adni. A használt készülék előnye, hogy kevésbé veszít az értékéből, még több hónap múlva sem fog sokkal kevesebbet érni.
máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!