Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megmenthető az adat a fényképe...

Megmenthető az adat a fényképezőgépről?

Figyelt kérdés
Külföldi utazásunk utolsó napján elmerült a gépünk az összes addig készítette fotókkal! A Fuji FinePix meghalt, ám a digi kamera látja a beletett kártyát, csak olvasni nem tudja, gondolom a formátuma miatt!Tota- Commanderben ezeket a könyvtárakat mutatja a camera; DCIM-19,5 Mb, ezek a kamerával készített fotók..........MP_ROOT-3.26 Gb, ezek videók..........és így látja a camera a fényképezőgép kártyáját; AVF_INFO-585 Mb, ezek a fotók, de megnyitni nem tudom, a sárga könyvtárlogóban egy piros felkiáltó jel van! Segítsetek!
2010. nov. 6. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nagyon fontossak a képek akkor kürt kft. Olyan 100e ft körül megcsinálják 99%.


Ha nincs rá pénz vagy nem túl fontos, akkor válaszd ketté a kártyát OVATOSAN, majd a belesejét, ásztasd be desztilált vízbe 1-2 napra, hogy minden mocsok szemét stb. kioldodjon, majd hagyd száradni 2-3 napig adig ne csinálj semmit vele. Majd nézd át, hogy nem e maradt rajta kosz vagy rövid zár. Ha nem akkor rakd össze és reménykedjél :)

2010. nov. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!nagyon fontos képek, a Velencei Biennáléra mentünk célirányosan-és szakmai okokból- tehát pótolhatatlan képekről van szó, pénzem nincsen ilyen tipusú kármentésre. Koszos nem lett a gép, kézben tartva fröccsent rá a lagúna vize, tulajdonképpen nem is ázott el tocsogósan, de ahhoz elég volt, hogy se kép, se hang legyen a mozzanatból! Megszárítottam a gépet, a kártya igazából nem is lett vizes, a camera szerintem a másféle formátum miatt nem tudja megnyitni a fényképezőgép kártyáját.
2010. nov. 6. 11:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Semmi gond! Nem szettem szét végül is, betettem egy laptop kártyaolvasójába és megvan minden!!!!!! A Fuji sajnos kuka! Köszi a hozzászólást!
2010. nov. 11. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!