Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség az Lcd és a...

Mi a különbség az Lcd és a Led tv között?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 18:00
 1/9 anonim válasza:
0%
semmi, mára mindkettő képét ugyanúgy látod ugyanazokból a szögekből, és nincs jelentős különbség a fogyasztása között, tehát egyik sem zabál
2010. nov. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
az lcd folyadékkristályos elven működik. Ha ezek a kis "kristályok" áramot kapnak, megváltozik a színük (legalábbis infón így tanultuk). A led tv-ben apró ledek világítanak.
2010. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
melyik a jobb?
2010. nov. 8. 18:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó elég rosszul tudja. Mindkét tv LCD. Vagyis az a lényeg, hogy a folyadékkristály nem bocsát ki fényt, a fényük ezeknek a tévéknek háttérvilágításból származik, a sima LCD tv-nek CCFL (hideg katód cső, olyan mint egy neon cső) megvilágítása van, a LED-es LCD-nek pedig LED-ek adják a háttérfényt, ugyanúgy LCD panel jeleníti meg a képet mindkettőnél. Egyébként LED-est vegyél, kevesebbet fogyaszt, tartósabb, szebb a kontraszt aránya.
2010. nov. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
meg a ledes nem vibrál, mint a neoncsöves.
2010. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

De hamarosan jön az Oled és az Amoled.

Ezek már aztán visznek mindent.

Én arra leszek kíváncsi, mikor fog annyira leesni a 3D tévék ára, hogy kispénzüek is hozzájussanak, láttam élőben, valami bámulatos.

Ezek a koreaiak tudnak valamit.

Samsung nagyon úttörő ebben, nem gondoltam volna 1988-ban amikor az Osztrák vásárlási lázban ilyen videót vettem, hogy ez a márka a csúcsot fogja képviselni.

Jah és azóta is jó az a videóm.

2010. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Én a 3d TV-t nem nevezném 3d-nek, inkább azok a kiugrós szafari könyvekre emlékeztet, fake 3d, mert bárhova is ülsz, ugyanazt látod.


a hologram tv lesz az igazi 3d élmény. mostanában szép eredményeket érnek el benne a fejlsesztők

2010. nov. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap 20:26

Nyilván a 3D meghatározás ez esetben is relatív.

De mindenképp sokban eltér az eddigi a televíziózásban megszokott élménytől.

A hologram szerintem még odébb lesz.

Bár, ahogy fejlődik a technika... ki tudja:)

2010. nov. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz mostanában semmiféle Oled és Amoled! Jelenleg Japánban kapható Oled tv amiben 26" (66cm) a legnagyobb képátló és nagyjából 1millió Ft-ba kerül. Ha nem akarsz még 10 évet várni, akkor vagy CCFL, vagy LED TV-t vegyél.

A CCFL sem vibrál, az előttem szóló, valamit benézhetett.

A LED háttérvilágítású tévék kb 30%-kal kevesebbet fogyasztanak, a kérdés, hogy az árkülönbségen behozza-e az árát a LED tv. A döntés a tied.

2010. nov. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!